stat
Impreza już się odbyła

Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni

Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni. Zapraszamy na wyjątkowy koncert "Jedno jest niebo dla wszystkich", który odbędzie się 23 października w Gdańsku!

Don Vasyl jest poetą, animatorem ruchu kulturalnego polskich Cyganów. Jego wiersze ukazały się w dwóch zbiorach poezji "Kujawy piórem malowane" (1995) oraz "Twórcy regionu 2" (1996). Sam jest autorem tomiku wierszy "Pasażerowie niebieskiego taboru" (1998, wznowienie 2005) oraz śpiewnika "Piosenki Don Vasyla - Jedno jest niebo dla wszystkich" (2007), a także twórcą monologu Cyganki do spektaklu "Mam na imię Psyche" w reżyserii Marka Wysockiego, w wykonaniu Anny Marii Grabińskiej. Premiera spektaklu odbyła się w kwietniu 2013 roku.

disco polo - koncerty w Trójmieście


Dwie ostatnie solowe płyty Don Vasyla "Niech pędzą konie" z 2011 roku oraz "Gdzie moja młodość" z 2013 roku zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem przez fanów nie tylko muzyki cygańskiej.

Don Vasyl & Roma Don Vasyl jest organizatorem i pomysłodawcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów.

www.donvasyl.pl

Przeczytaj także

Opinie 2 zablokowane

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.