stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dominika Słowik I Pierwsze czytanie s04e01

Kolejny, czwarty już sezon Pierwszego czytania rozpoczniemy epizodem literackim z jedną z najbardziej utalentowanych pisarek młodego pokolenia - Dominiką Słowik.

Napisali, wciągnęli w historie i zostawili na kacu książkowym. Pisarze. A Ty teraz czekasz z utęsknieniem na ich kolejne dzieła. Wypatrujesz nowej książki. Choćby rozdziału, strony. Choćby zdania. Spokojnie, nie musisz włamywać się do ich komputerów. Wystarczy, że weźmiesz udział w naszym wydarzeniu online.

Pierwsze czytanie to cykl epizodów literackich, w trakcie których pisarze czytają fragmenty nowych, niepublikowanych wcześniej tekstów. Wydarzenie dedykowane jest wielbicielom dobrej literatury, tym, którzy stoją w kolejce po autografy i nie mogą doczekać się kolejnej książki ulubionego autora. Do Biblioteki Gdynia zapraszani są przedstawiciele nowej prozy polskiej.
W poprzednich sezonach tego cyklu odwiedzili nas: Jacek Dehnel, Jakub Małecki, Joanna Bator, Jakub Żulczyk, Dorota Masłowska, Anna Cieplak oraz Monika Milewska.

Do przeczytania (dotąd) niepublikowanego fragmentu prozy zachęcać będzie Olga Kowalska z Wielki Buk - blog literacki.

SEZON 4, EPIZOD 01 - ️SPOTKANIE ONLINE️
Niedługo pojawi się odnośnik do transmisji w postaci linka.

Dominika Słowik - (ur. 1988) laureatka Paszportu Polityki 2019 i nagrody Odkrycie Empiku 2019 w kategorii Literatura za Zimowlę, finalistka Nagrody Literackiej Gdynia za debiutancki Atlas: Doppelganger". Jako 26-latka została okrzyknięta jedną z najciekawszych pisarek młodego pokolenia, a jej najnowsza powieść, Zimowla", szybko stała się wydarzeniem literackim i znalazła wśród 10 najważniejszych książek roku 2019 dwumiesięcznika Książki, magazynu Gazety Wyborczej". Urodziła się w Jaworznie, mieszka w Krakowie.

Publikuje Felietony w Twórczości, opowiadania w Piśmie", Miesięczniku ZNAK i magazynie Kontent, współpracowała z wydawnictwami Krakowskiego Biura Festiwalowego (publikacja OKAZ Jewish Festival).

Spotkania w ramach Pierwszego czytania objęty są patronatem przez portal Trojmiasto.pl

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij