• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dolne Miasto - zabawa w stylu retro! (4 opinie)

Zapraszamy na wyjątkową imprezę, która odbędzie się już 5 września na Dolnym Mieście. Na całą sobotę rejon ulic Łąkowej, Wróbla i Kurzej, zamieni się w centrum rozrywkowe i kulturalne miasta, a wszystko w stylu retro. Wydarzenie jest podsumowaniem pierwszego etapu rewitalizacji dzielnicy. Moc atrakcji, ciekawi artyści oraz klimat ulic Dolnego Miasta czyni wydarzenie godnym uwzględnienia w swoich sobotnich planach. Początek imprezy o godz. 15.00.

W programie:

DUŻA SCENA - KONCERTY
Od godziny 15: 00 na głównej scenie zobaczymy: Blues Brothers Band, Orkiestrę z Chmielnej, kapele uczestniczące w konkursie (z)Dolne Miasto oraz chór Sound'n'Grace nominowany w 3 kategoriach do Eska Music Awards 2015. Koncert finałowy w wykonaniu Zespołu Plateau z autorskim projektem muzycznym - Projekt Grechuta (z gościnnym występem Sonii Bohosiewicz i Ewy Błachnio z kabaretu Limo).

Sound'n'Grace https://www.youtube.com/watch?v=4vHueSUgVhk
Projekt Grechuta https://www.youtube.com/watch?v=yYd0mXL0Fx4

PROGRAM
15:00 Blues Brothers Band - Set I
15:30 Sound'n'Grace
16:45 Orkiestra z Ulicy Chmielnej - prolog Retro Fajf
17:00 Blues Brothers Band - Set II
17:45 Lokalne kapele
18:30 Blues Brothers Band - Set III
19:00 Plateau - Projekt Grechuta
20:30 Zakończenie imprezy - sztuczne ognie


MAŁA SCENA - RETRO FAJF
Oprócz koncertów Retro - Dolne Miasto to także nauka tańca pod okiem profesjonalnych instruktorów oraz energetyczna potańcówka z Orkiestrą z Chmielnej w formule klasycznego Fajfu . Na małej scenie zagości również lokalna społeczność która zaprezentuje swój dorobek artystyczno kulturalny w tym pokazy grup młodzieżowych i seniorów.

15:00 Prezentacja "Katalogu Dolne Miasto" wykonanego przez seniorów
15:30 Pokazy artystyczne - lokalne organizacje społeczne
16:45 Warsztaty taneczne- Część pierwsza
17:00 Retro Fajf - Orkiestra z Ulicy Chmielnej -Set I
17:45 Warsztaty taneczne- Część druga
18:00 Retro Fajf - Orkiestra z Ulicy Chmielnej -Set II
18:45 Warsztaty taneczne- Część trzecia
19:00 Retro Fajf - Orkiestra z Ulicy Chmielnej -Set III
19:45 Zakończenie Małej Sceny


ATRAKCJE TOWARZYSZĄCE

Popołudniowy Piknik

Na spragnionych doznań kulinarnych przygotowaliśmy 3 propozycje. Chcemy zachęcić mieszkańców Gdańska oraz lokalną społeczność do spędzenia popołudnia z Wolnym Targiem, food truckami oraz odebranie familijnego pakietu.

Wolny Targ
WOLNY TARG realizuje ideę wolnego życia. Jest to wieloznaczne i tak właśnie ma być: wolni ludzie, slow life, slow food, wolna manufaktura! Podczas wydarzenia będzie można zakupić oraz skosztować zdrowych produktów na licznych straganach. Targ będzie czekał na Was z pysznym jedzeniem, najlepszej jakości produktami spożywczymi od miejscowych producentów, pięknymi przedmiotami od okolicznych rękodzielników i mnóstwem atrakcji dla najmłodszych. Wszystko to w atmosferze wolnego popołudnia na Dolnym Mieście.

Zestaw familijny
Przygotowaliśmy także 500 specjalnych toreb z zestawami piknikowymi, które otrzymają uczestnicy imprezy. Oczywiście, nieodpłatnie! W torbie znajdziemy napoje, owoce oraz ciastka. W sam raz dla 4 osobowej rodzinki. Kapitalną sprawą jest także sama torba - solidna, ekologiczna, wielorazowego użytku, z pewnością posłuży jeszcze długo po zakończeniu imprezy. Pakiety będą rozdawane za darmo do wyczerpania.

Zlot food truck-ów
Food trucki to ostatnio nie tylko moda, ale dla wielu osób także styl życia, a dokładniej żywienia. Oferują najróżniejsze kuchnie - przysmaki z każdego zakątka świata. Wśród przygotowywanych na miejscu potraw (obowiązkowo ze świeżych składników!) znajdziemy zarówno pyszności z Meksyku, jak i Japonii. Ogromną zaletą tych niewielkich jadłodajni jest także ich ogromna mobilność. Jednego dnia mogą sprzedawać jedzenie w określonej dzielnicy, tylko po to aby kolejnego (lub nawet tego samego) przenieść się na drugi koniec miasta! Podczas imprezy powstanie swoiste "food truckowe" zaplecze gastronomiczne, bowiem blisko siebie zaparkuje aż 11 takich aut - będzie więc w czym wybierać!

Wystawa Old Mobili
Na ulicy Wróbla zaparkowane zostanie 8 zabytkowych samochodów z różnych epok. Przy każdym będzie stał kierowca który opowie o swoim aucie. Na wystawie będziemy mogli podziwiać prawdziwe "oldmobilowe" perełki. Wśród nich m.in. Cadillac Eldorado, Nestor Baron, Excalibur Limo czy Citroen B11

Dodatkowo, wystawę będzie wspierał zabytkowy autobus Jelcz 043, czyli znany i lubiany "Ogórek". Każdy kto będzie chciał do nas dojechać będzie mógł to zrobić przy użyciu nie tylko standardowej komunikacji, ale także tej zabytkowej. Po mieście będzie bowiem kursował także specjalny retro tramwaj.

Strefa Kreatywna dla małych i dużych
W strefie zaplanowaliśmy warsztaty ceramiczne, lepienie z gliny, projektowanie i puszczenie latawców, robienie lampionów, malowanie twarzy, stanowisko sportowe.

Spacery po Dolnym Mieście i Tramwaj Wspomnień.
Wydarzenie będzie też okazją do zapoznania się z zupełnie nową atrakcją dzielnicy - w nieużywanych torach na ulicy Wróbla stanie bowiem stary gdański tramwaj. Każdy kto odwiedzi ten rejon będzie mógł przypomnieć sobie jakie tramwaje woziły kiedyś pasażerów korzystając z pobliskiej, nieczynnej już zajezdni.

Oprócz tego: strefa spotkań z ludźmi, pokazy starych zdjęć Dolnego Miasta, wspomnienia, opowiadania ciekawych historii związanych z Dolnym Miastem, drobne zabawy i zgadywanki związane z Dolnym Miastem dla dzieci, kilka dźwięków Dolnego Miasta, które można odtwarzać, krzyżówka o Dolnym Mieście.

Strefa Młynarskiego
Od godziny 13.30 będzie trwało wydarzenie poświęcone twórczości Wojciecha Młynarskiego. Główną atrakcją będzie projekcja koncertu "Nastroje, nas troje", który odbył się w 1977 roku w ramach XV Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Koncert należy do najlepszych w historii opolskiego festiwalu, wzięli w nim udział m.in.: Agnieszka Osiecka, Jonasz Kofta i Wojciech Młynarski.

Wydarzeniom będzie towarzyszyć ekspozycja graffiti z podobizną Wojciecha Młynarskiego stworzona przez znanego gdańskiego graficiarza - TUSEgo

Wszystko zakończymy około 20.30 pokazem sztucznych ogni.

Warto być z nami w sobotę, 5 września.
Zapraszamy - świętujmy wspólnie pierwszy etap metamorfozy tej dzielnicy Gdańska!

Zmiany w organizacji ruchu na Dolnym Mieście.
W piątek 4 września, od. godz. 15.00 oraz w sobotę 5 września (cały dzień) wystąpią zmiany w organizacji ruchu. Ulice: Toruńska (od Przyokopowej do Kurzej), Wróbla oraz Kurza zostaną zamknięte dla ruchu kołowego. Podobnie, ulica Radna od Polnej do Kurzej. Sugerujemy pozostawienie aut w pobliżu ulicy Długie Ogrody.

Mieszkańcy będą mieli zagwarantowany dojazd do swoich posesji
.

Przeczytaj także

Opinie (4)

 • Byłem (1)

  Bardzo fajnie spędzony czas. Dzieciaki bawiły się extra i wróciły bardzo zadowolone. Wielkie dzięki dla organizatorów i animatorów. I mogłem pokazać dzieciakom, czym się kiedyś jeździło zamiast autobusów niskopodłogowych ("Ogórek"). Nie byliśmy jednak do samego końca bo deszczyk + już późno było dla dzieciaków. Bardzo fajne wydarzenie.
  PS tylko nie wiem, jak długo się utrzyma taki porządek na Łąkowej. Mentalność ludzi zmienić jest najtrudniej...

  • 6 0

  • Też się trochę obawiam o ten porządek na dłuższą metę. Jednak co do mentalności, to myślę, że szansa na to, że się zmieni jest większa teraz, niż była takowa wcześniej. Przypomina mi się taki film "Nieoczekiwana zamiana miejsc" z Eddiem Murphy'm i Dan'em Aykroyd'em, trochę liczę na zadziałania mechanizmu, który jest tam zarysowany :)

   • 1 0

 • wspaniałe pakazy sztucznych ogni ... widziałem z Chełmu szacuneczek :)
  przed chwilą :)

  • 4 0

 • Naprawdę symatycznie

  Bardzo sympatyczna impreza, dobra muzyka, fajne atrakcje dla dzieciaków, foodtruck'i , zabytkowe autka i efektowny pokaz fajerwerków. Udane zakonczenie udanej renowacji Łąkowej.

  • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.