• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Dni otwarte w Zakładzie Kulturalnym / dla dorosłych

Zapraszamy na dni otwarte w zakładzie kulturalnym. Weekend ma być pochmurny, więc zapraszamy na darmowe zajęcia, tym razem dorosłych, będące jednocześnie naborem na kierunki: akrobatykan taniec, aktorstwo, rysunek, malarstwo, historia sztuki.

Grafik:
09.10.2020 (PIĄTEK)
Akrobatyka
19:00 - 20:30 dorośli
prowadzący: Sergiusz Regent

Historia sztuki
- godz. 17:45-19:45 - dorośli / młodzież przygotowująca się do ASP i na Architekturę
prowadząca: Monika Szczukiewicz

10.10.2020/ (SOBOTA)
Teatr Tańca
18:00 - 19:30 dorośli
prowadząca: Natalia Murawska

11.10.2020/ (NIEDZIELA)
Rysunek/Malarstwo
godz. 16:00-18:00
prowadząca: Monika Szczukiewicz

Taniec
godz. 19:00 - 20:30 grupa dorosła początkująca
prowadząca: Anna Zglenicka

12.10.2020/ (PONIEDZIAŁEK)
Aktorstwo
godz. 19:30-21:00 dorośli
prowadzący: Konrad Stein


Info o naszej kadrze:
Konrad Stein - aktor, świeży absolwent Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie na specjalizacji aktorstwo dramatyczne. W pracy magisterskiej zgłębiał wiedzę o Michaile Czechowie i proponowanych przez niego aktorskich ćwiczeniach, co zaprowadziło go do techniki uważności (mindfulness), medytacji oraz jogi. Zagrał m.in. w spektaklach: Było sobie życie oraz Wiedźmin. Turbolechita! - reż. Piotra Siekluckiego, Ostatni dzwonek. Utopia. reż. Piotra Ratajczaka, spaleni słońcem_secondhand reż. Agnieszki Glińskiej, (Jacek Żaba) reż. Agnieszki Niemiec, jak również w filmie dokumentalnym Skazany na niepamięć realizowanym przez IPN przy współpracy z TVP Kraków.

Monika Szczukiewicz - Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, rzeźbiarka, performerka, terapeutka zajęciowa i pedagog. Brała udział w wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i zagranicą, w zakresie rzeźby oraz sztuk wizualnych. Bierze czynny udział w plenerach i festiwalach rysunkowych, malarskich oraz rzeźbiarskich. Animatorka wielu działań artystycznych na terenie Trójmiasta, aktywnie uczestnicząca w działaniach podejmowanych na rzecz osób niepełnosprawnych, chorych i potrzebujących pomocy. Związana również z instytucjami kultury i sztuki naszego regionu. Udziela się zawodowo w zakresie rysunku, malarstwa, rzeźby, ceramiki oraz historii sztuki w dwóch Liceach Ogólnokształcących. Od 2011 r. wykładowczyni Sopockiej Szkoły Wyższej, gdzie prowadzi zajęcia na Wydziale Architektury. Swój wolny czas z chęcią spędza na rozwijaniu pasji, jakimi są rzeźbiarstwo, rysunek, malarstwo, fotografia oraz rękodzieło. Od wielu lat jest pochłonięta tym, co kocha najbardziej - pracą z drugim człowiekiem i zarażaniem go swoją miłością do sztuki.

Sergiusz Regent - Trener gimnastyki sportowej Polskiego Związku Gimnastyki, pogłębiający swoją wiedzę na licznych szkoleniach. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Wielokrotny Mistrz Polski i medalista mistrzostw Polski w ekstremalnych sztukach walki. Jako akrobata współpracował m.in. z: niemieckim cyrkiem ,,FlicFlac", Teatrem Muzycznym w Gdyni gdzie można go zobaczyć w spektaklach Notre Dame de Paris i ,,Wiedźmin" oraz Akrobatycznym Teatrem Tańca Mira-Art". Ma profesjonalne podejście do treningu. Trenując z nim możemy być pewni, że opanujemy dany element w 100%.

Anna Zglenicka - tancerka i artystka wizualna. Absolwentka Teatrologii, studiowała też Taniec w kulturze oraz Intermedia. Współtworzy trójmiejski teatr tańca HERTZ HAUS.
Zdobywała umiejętności taneczne i wiedzę na warsztatach tańca współczesnego z takimi pedagogami jak: Anna Piotrowska, Eryk Makohon, Igor Podsiadły, Stacy Boeddeker, Ira Nadia Kodiche, Rita Gobi, Patricia Apergi. Poznawała także język ruchowy GAGA i repertuar Ohada Naharina na warsztatach: Hasadna Summer Bites w Tel Awiwie (Oded Graf &Yossi Berg, Shahar Binyamini, Sharon Eyal, Keren Luria Pardes, Gon Biran, Ofir Yehudalevich, Shuli Enush) i Gaga Intensive w Londynie (Ohad Naharin, Ian Robinson, Rachael Osborne, Adi Zlatin), a także w Polsce: Natalia Iwaniec, Michal Sayfan.

Natalia Murawska - choreograf, młody reżyser, tancerka, absolwentka Mazowieckiej Akademii Teatru i Tańca w Warszawie. Jej pierwsze doświadczenia taneczne związane były z tańcem towarzyskim - pod opieką Bartłomieja Szarżanowicza brała udział w licznych turniejach tańców latynoamerykańskich oraz standardowych. Później została członkiem zespołu Ełckiego Teatru Tańca prowadzonego przez Piotra i Magdalenę Witaszczyk, gdzie poznawała takie techniki jak: modern jazz, broadway jazz, modern jazz underground, współczesny, funky jazz oraz stylizacje tańca towarzyskiego i charakterystycznego. Zagrała tam w takich spektaklach jak: Topicha, Podróż sentymentalna, Musicale, musicale, West side story. Od 2012 do 2019 roku była ściśle związana z Teatrem Znak w Gdańsku, gdzie zagrała w takich spektaklach jak: Matka Joanna od Aniołów, Odyseja, Fracaso, Ptaki Arystofanesa, Pan Twardowski. W tym czasie warsztatowo szkoliła się m.in. u takich osób jak: Rick Odums, Thierry Vergier, Stacy Boeddecker, Eric Bacon, Partycja Rotondaro, Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Leszek Bzdyl, Paulina Wycichowska, Wojciech Michno, Iwona Olszowska, Witold Jurewicz, Natalia Iwaniec , Karolina Kroczak, Wojciech Warszawski, Aneta Bułka i inni. W 2017 roku wyjechała na summerintensiveworkshops do Portugalii, gdzie miała przyjemność pracować z takimi pedagogami jak: Rakesh Sukesh, Inaki Azpillaga, Chloe Beillevaire, Dymitry Szypura, Peter Jasko, Mate Meszaros, Jos Baker, Isael Cruz Mata, Ted Stoffer, Ricardo Ambrozio, Tomistav English, Manuel Ronda, Luke Jessop. Do tej pory wyreżyserowała trzy autorskie spektakle: Larwy, My_szy, Portrety beznadziejne (nagroda za najlepszy spektakl FestiwaluAlternatywnych Teatrów Tańca Otwórz Oczy, również pierwsza nagroda oraz wyróżnienie za najlepszą kreację sceniczną) oraz jest współtwórcą, a także tancerką w spektaklu Her(t)z. W 2018 roku ukończyła z wyróżnieniem Mazowiecką Akademię Teatru i Tańca w Warszawie, miała możliwość uczyć się m.in. u : Piotra Galińskiego (metodyka nauczania), Anny Wielogórskiej (technika tańca Jazzowego), Hanny Chojnackiej (kompozycja), Mileny Jurczyk (taniec klasyczny), Katarzyny Skawińskiej (modern i technika Marthy Graham) , Jana Łosakiewicza (Polskie Tańce Narodowe). W roku 2018 zatańczyła również gościnnie z Teatrem Kino Variatino w spektaklu Revoco reżyserii Anny Haracz. Przez 7 lat uczyła w Gdańskiej Szkole Artystycznej techniki tańca współczesnego, jazzowego oraz teatru tańca. Z dziećmi i młodzieżą stworzyła pełnometrażowe spektakle opierające się na powyższych technikach: On ma wielkie oczy, Tak jak tata, infiltracja, Przesilenie, "mar_TWOŻYWO".

* max. liczba osób na poszczególnym warsztacie: 12
Zapisy:
prosimy o wysłanie maila na biuro.zakladkulturalny@gmail.com

Informacja o biletach

Obowiązują zapisy

Opinie