stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dni Solidarności Klimatycznej w Hevelianum - pokazy online dla szkół i spektakl plenerowy

 • Kalendarz
  13 - 19 września 2021, godz. 10:00, 12:00, 13:30
 • Lokalizacja
  Gdańsk Mapka
  Organizator: Hevelianum
 • Bilety
  wstęp wolny

Hevelianum zaprasza chętnych do zmierzenia się z tematem zmiany klimatu. Od 13 do 17 września odbywać się będą bezpłatne pokazy online dla szkół przygotowane we współpracy z Portem Czystej Energii. W ich trakcie przeprowadzone zostaną eksperymenty, odbędą się rozmowy o globalnym ociepleniu i zjawiskach zachodzących w ziemskiej atmosferze. Nie zabraknie atrakcji dla młodych miłośników nauki i zabawy na świeżym powietrzu. Wraz z Gdańskim Teatrem Miniatura oraz Czyste Miasto Gdańsk, Hevelianum zaprasza w niedzielę, 19 września na plenerowy spektakl dla najmłodszych pt. Kierunek: Ziemia, wstęp wolny. Na pokazy online obowiązują zapisy.

 
Co wisi w powietrzu? - pokazy online
Hevelianum
Zobacz zaskakujące eksperymenty związane ze zmianą klimatu, poznaj skład atmosfery ziemskiej oraz zjawiska w niej zachodzące. Zapraszamy uczniów klas 4-6 szkół podstawowych na otwarty pokaz online. A że jest to ważny temat, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Nieustanny rozwój cywilizacji daje nam mnóstwo nowych możliwości, ale jednocześnie przynosi wiele zagrożeń. Postępujące zmiany klimatu oraz ich przyczyny i skutki wywołują gorącą dyskusję. Zatem zapraszamy, przekonajmy się: co wisi w powietrzu?
13-15.09 | godz.: 10:00, 12:00 | ok. 45 min | klasy 4-6 SP
 
Port wiedzy: klimat - energia - odpady - pokazy online
Port Czystej Energii
Każdego dnia na całym świecie obserwujemy skutki zmian klimatu. Odnotowywane są coraz bardziej ekstremalne temperatury (np. w Kalifornii w 2020 r. zarejestrowano temperaturę powyżej 54°C!), powodujące susze i pożary, niszczycielskie powodzie, silne wiatry, huragany, cyklony, tajfuny, a także coraz bardziej gwałtowne burze.  Globalne ocieplenie ma również wpływ na życie i zdrowie człowieka, dostęp do produktów żywnościowych, a także na różnorodność biologiczną. Ze względu na zmiany klimatu wiele gatunków roślin i zwierząt musiało przenieść się w nowe miejsca. Część z nich już wymarło, a wielu z nich grozi wyginięcie. Niestety, zmian klimatu nie możemy już zatrzymać, ale możemy je spowolnić. Jak to zrobić? Jakie działania możemy podjąć by zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych? Jaką rolę w działaniach na rzecz ochrony klimatu odgrywa racjonalna gospodarka odpadami, w tym odzysk energii z odpadów?
16-17.09 | godz.: 10:00, 12:00 | ok. 45 min | klasy 7-8 SP
 
Emisja pokazów odbędzie się ze studia Hevelianum, za pośrednictwem platformy Zoom. Rezerwacja pod numerem telefonu: 58 742 33 52.
 
Spektakl plenerowy Kierunek: Ziemia
Czyste Miasto Gdańsk + Teatr Miniatura
Projekt Kierunek: Ziemia to spektakl ekologiczny oraz artystyczne działanie edukacyjne, których głównym tematem jest odpowiedzialne postępowanie z odpadami, zaś celem nauka i motywacja do samodzielnej segregacji odpadów i ograniczenia ich wytwarzania. Działania zostały opracowane we współpracy z wydziałem Gospodarki Komunalnej UM w Gdańsku i Teatru Miniatura w Gdańsku.
Jest to mobilny spektakl, który w artystyczny sposób porusza tematy ekologiczne i zachęca do rzetelnego dbania o planetę. Kosmitka Lilla, weteranka gier survivalowych, jej syn Lang i zwierzak domowy Kenny biorą udział w Kosmicznym Show Survivalowym. Maszyna losująca wysyła ich na Ziemię. Jakie przygody ich czekają, czy uda się zebrać trofea i przetrwać?
Reżyseria: Michał Derlatka
Scenariusz: Sandra Szwarc
Scenografia: Aleksandra Stawik
Muzyka: Joanna Sówka-Sowińska
Ruch Sceniczny: Ula Zerek
19.09 | godz. 12:00 i 13:30
Widowisko odbędzie się w Hevelianum, na majdanie Góry Gradowej, wstęp wolny. W razie wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych spektakl się nie odbędzie.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • teatr dla dzieci
  sty 22
  sobota, g. 16:00
  Gdańsk, Winda
  Nasza bajka