stat
Impreza już się odbyła

Dni OtwarteToyota Corolla

Corolla i Auris w Toyota Carter Gdańsk! Wakacje prawie na półmetku, mimo to w Toyota Carter Gdańsk naprawdę dużo się dzieje. Po pokazaniu na salonie nowego Aurisa Sports Tourer i zwycięstwie w prestiżowym teście salonów Auto Świata, czas na nową Toyotę Corollę.

Już dziś pragnę zaprosić Państwa na dni otwarte Nowej Toyoty Corolla, które odbędą się 20 i 21 lipca. Samochód fizycznie pojawi się zapewne kilka dni przed dniami otwartymi. Mimo to od czerwca przyjmujemy już zamówienia i mamy już kilku chętnych, którzy wpłacili zaliczki.

Corolla to najbardziej znana Toyota na świecie, wyprodukowana w ilości 40 milionów egzemplarzy, powstaje w 16 fabrykach i sprzedawana jest w 143 krajach. Corolla to produkt globalny, jednak dzięki przeniesieniu części produkcji do Europy, klienci otrzymają samochody szybciej i w znacznie lepszych cenach . Pierwsi klienci będą mogli odebrać nowe Corolle tuż po dniach otwartych, które zaplanowaliśmy na 20-21 lipca. Nowa Corolla zaprojektowana została w dużym procencie w Europie. Auto ma aż 4,62 metra długości. Jeszcze niedawno tak duże były jedynie samochody segmentu D.
Przy większym rozstawie osi - wynoszącym teraz aż 270cm udało się uzyskać bardzo dobry współczynnik CX, wynoszący zaledwie 0,27. W samochodzie pojawiły się też klamki z Lexusa. Wyposażenie Corolli dla poszczególnych wersji jest bardzo zbliżone do Aurisa. Najważniejsze różnice to: wersja Life ma już w standardzie radioodtwarzacz CD/MP3. wersja Premium ma klimatyzację automatyczną dwustrefową a Auris jednostrefowa. Samochód, niezależnie od wersji, posiada także standardowe koło dojazdowe.

Podstawowa jednostka napędowa ma pojemność 1.33l. Na naszym rynku najpopularniejszy będzie z pewnością, silnik benzynowy o pojemności 1.6 litra. Silniki benzynowe uzupełni wysokoprężny motor D-4D. Dzięki niższej masie pojazdu i zmienionym przełożeniom przekładni wszystkie silniki zapewniają lepszą dynamikę. Odpowiedzią na rosnący popyt na skrzynie automatyczne jest nowa Corolla ze skrzynią CVT.

Podstawowa Corolla kosztuje tylko 62.900 złoych. Tyle samo co wspominany wcześniej Auris Touring Sports, którego już niedługo będziemy mieli zarejestrowanego. Przy tej okazji warto wspomnieć, że pojemność bagażnika Aurisa to niewiarygodne 1658 l. Po złożeniu siedzeń użytkownik ma do dyspozycji ponad 2 metry najgłębszej przestrzeni bagażowej w segmencie o łatwym w aranżacji kształcie.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.