• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dni Otwarte Daru Młodzieży (2 opinie)

"Dar Młodzieży", szkolny statek Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, udostępni swój pokład dla zwiedzających podczas weekendu: 28-29 maja. Znana na całym świecie biała fregata cumuje przy Nabrzeżu Pomorskim w Gdyni. W lipcu tego roku Dar Młodzieży obchodzi swoje 40-lecie.

"Dar Młodzieży" zwodowany został w 1981 roku, ale uroczyste podniesienie bandery odbyło się 4 lipca 1982 roku. Dzień ten obchodzony jest jako rocznica oddania statku służbie na morzu i ludziom morza. "Dar Młodzieży" bowiem, to statek szkoleniowy, który w ciągu roku odbywa rejsy z praktykantami - studentami Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, ale również studentami Akademii Morskiej w Szczecinie i uczniami średnich szkół morskich. Gości na swój pokład zaprasza przy szczególnych okazjach. W maju będą to Dni Otwarte, którymi rozpoczną się obchody 40-lecia "Daru Młodzieży".

Zwiedzanie "Daru Młodzieży"
Dni Otwarte będą doskonałą okazją do zwiedzenia statku. W sobotę, 28 maja na pokład będzie można wejść od godziny 11.00, zwiedzanie zakończy się o godzinie 15.00. W niedzielę, 29 maja z kolei statek będzie dostępny dla zwiedzających w godzinach 11.00 - 17.00.
Oprócz udostępnienia "Daru Młodzieży" dla zwiedzających, Uniwersytet Morski w Gdyni przygotowuje dodatkowe, "morskie" atrakcje na Nabrzeżu Pomorskim naprzeciwko Akwarium Gdyńskiego.

Szanty
W sobotę o godzinie 17:15 z pokładu "Daru Młodzieży" rozpocznie się godzinny koncert szantowy w wykonaniu Męskiego Chóru Szantowego "Zawisza Czarny". To jedyny taki chór w Polsce i w swojej kategorii, jeden z najlepszych na świecie, amatorsko propagujący na najwyższym poziomie - poprzez śpiew, muzykę i oprawę sceniczną - tradycje morskie. Zespół tworzy 70 mężczyzn w wieku 20-80 lat, a w tym roku chór obchodzi 10-lecie swojej działalności.

Dodatkowe atrakcje
Podczas Dni Otwartych "Daru Młodzieży" na Skwerze Kościuszki Uniwersytet Morski w Gdyni zaprasza do odwiedzenia stoisk z okolicznościowymi materiałami promocyjnymi. Będzie można bezpłatnie wysłać kartki pocztowe przygotowane specjalnie na obchody 40-lecia "Daru Młodzieży". Uczelnia zadba, by pozdrowienia wypisane w Gdyni szybko dotarły do każdego zakątka w kraju i na świecie. Nie zabraknie oczywiście prezentacji oferty edukacyjnej Uniwersytetu. Trwa rekrutacja na studia, będzie to więc dla młodych ludzi i ich bliskich doskonała okazja, by zapoznać się z programem studiów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i porozmawiać z pracownikami i studentami Uczelni. Uwagę najmłodszych przyciągną niewątpliwie wilki morskie - maskotki Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Będą krążyć w okolicy skweru i przyjaźnie pozować do pamiątkowych zdjęć.

Goście będą mogli odpocząć na rozłożonych leżakach, posilić się oferowanymi przez food-tracki przekąskami, a chętni będą mogli obejrzeć pokazy ratownictwa, które przygotują studenci Wydziału Nawigacyjnego wraz z ratownikami medycznymi. Obchody 40-lecia "Daru Młodzieży" nie zakończą się wydarzeniami weekendowymi. Już w czerwcu bowiem, podczas Święta Szkoły Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, odbędą się dedykowane jubileuszowi statku uroczystości akademickie.

Dni Otwarte "Daru Młodzieży"
Miejsce: Gdynia, Nabrzeże Pomorskie naprzeciwko Akwarium Gdyńskiego
Data: 28-29 maja (sobota-niedziela) 2022
Godziny zwiedzania: sobota 11.00-15.00, niedziela 11.00-17.00

Organizatorzy: Uniwersytet Morski w Gdyni, armator żaglowca "Dar Młodzieży"
Patroni medialni: Gdynia.pl, Trójmiasto.pl, Radio Eska, Gospodarkamorska.pl

Opinie (2)

 • A co mi za zwiedzanie D.M. tylko z pokładu ? (1)

  Powinni wpuszczać tez do środka zaglowca by można było zwiedzic tez wnętrze .Tak jak zwiedza sie Dar Pomorza.

  • 2 1

  • przecież DM zaprasza na swój pokład ... dlatego podane są dokładne godziny

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • muzyka chóralna
  gru 12
  wtorek, g. 19:00
  Gdynia, Teatr Muzyczny
  Gregorian