stat
Impreza już się odbyła

Dialog Between Guilty and Non-Guilty Aesthetics

Zainspirowani Medytacjami Dźwiękowymi (Sonic Meditations) Pauline Oliveros, Petar Petkov ate i Andrew Moscardo-Parker Lash Frenzy, postanowili wykonać improwizowany koncert pod nazwą Dialgoue Between Guilty and Non-Guilty Aesthetics.

14 - 20 sierpnia 2020, godz. 20:00

Gdańsk, ul. Szopy LKW GALLERY
Wstęp wolny
sie 22

sobota, godz. 21:00 - 22:00

Gdańsk,
bilety 20 - 30 zł
Artyści stworzą wyjątkowe doświadczenie - będą się widzieć, ale nie będą siebie słyszeć. Muzycy będą wyobrażać sobie dźwięki, które grają nawzajem.
Andrew Moscardo-Parker (Lash Frenzy) będzie transmitował z Centrali w Birmingham, podczas gdy Petar Petkov (ate) wystąpi z Kolonii Artystów w Gdańsku.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Do wydarzenia można dołączyć na dwa sposoby:
- online, za pośrednictwem platformy Zoom
- offline, w Kolonii Artystów - wstęp wolny / potwierdzenia FB (ilość miejsc ograniczona).

Widzowie uczestniczący w koncercie online będą widzieć i słyszeć obu artystów.
Do Kolonii Artystów zapraszamy wszystkich, którzy chcą usłyszeć Petara wykonującego swoją partię na żywo.

ate to solowy projekt Petara Petkova. Stworzony z potrzeby ucieczki od konwencjonalnego podejścia do tworzenia muzyki. Zainspirowany twórczością kompozytorów takich jak Terry Riley, Steve Reich i John Cage, muzyka ate'a bada potencjalną moc prostoty, minimalizmu i powtórzeń. Oparta głównie na loopach, łączy łagodne partie gitarowe, nasączone czasem ekstremalną ilością pogłosu z delayem i modulacją analogową. Jego hipnotyczne pejzaże dźwiękowe nawiązują do gatunków ambient i drone.

Lash Frenzy to soundartowy projekt Andrew Moscardo-Parkera. Jego praca zawsze wydaje się w jakiś sposób być związana z tematami zamieszania, zawieszenia i usuwania czasu liniowego. Fascynujące, mylące, potężne mechanizmy hałasu, seksu, minimalizmu i monotonii są częścią jego muzycznych inspiracji.

Krótki opis od artystów:
Czerpiąc z twórczości Pauline Oliveros opracowaliśmy nową medytację. Wykorzystaliśmy elementy jednej z jej medytacji oraz dodaliśmy własne pomysły i eksploracje. Będziemy grać razem, ale osobno, z Polski i Wielkiej Brytanii, widząc się, ale nie słysząc.

Ten nowy rodzaj medytacji pozwoli nam zbadać dźwięk w oparciu wyłącznie o element wizualny - nasz ruch. Mamy nadzieję, że utwór ten pobudzi aktywną wyobraźnię dźwięku, co było jednym z głównych celów medytacji Oliveros.

O medytacjach dźwiękowych Pauliny Oliveros:
"Pauline Oliveros porzuciła praktykę kompozycji/wykonawstwa, jak to zwykle ma miejsce dzisiaj w Sonic Explorations (dźwiękowych eksploracjach), które obejmują wszystkich, którzy chcą wziąć w nich udział. Oliveros próbuje usunąć relację podmiot/przedmiot lub wykonawca/widownia, powracając do starożytnych form, wykluczających widzów. Interesuje się komunikacją między wszystkimi formami życia poprzez energię dźwiękową.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij