stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dezerter (2 opinie)

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Koncert legendy polskiego punk rocka - grupy Dezerter, 16 marca w Uchu! W ramach supportu The Pau, czyli prawdziwa realizacja punkowej idei "zrób to sam".

Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w Warszawie w maju 1981 roku. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Już jako Dezerter zespół nagrał singiel "Ku przyszłości" (1983). W 1985 roku ukazały się dwie kompilacje z piosenkami Dezertera: "Fala" i "Jak punk to punk". Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock'n'Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera - "Underground Out Of Poland" i pierwszej (ocenzurowanej) płyty w kraju - "Kolaboracja". Rok 1989 to kolejny album - "Kolaboracja II", a 1990 - "Wszyscy przeciwko wszystkim" (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Europie Zachodniej (Szwajcaria, Niemcy, Francja, Holandia) i Japonii.
Kolejne lata działalności przyniosły ważne płyty dla polskiej sceny niezależnej, m.in. "Blasfemię" (1992), "Ile procent duszy?" (1994), "Mam kły mam pazury" (1996), "Ziemia jest płaska" (1997). W XXI w. ukazały się trzy studyjne albumy: "Nielegalny zabójca czasu" (2004); "Prawo do bycia idiotą" (2010), który został doceniony nie tylko przez słuchaczy, ale wyjątkowo również przez branżę muzyczną, czego wyrazem była nagroda Fryderyk 2010; oraz "Większy zjada mniejszego" (2014). W 2016 roku, po 33 latach, został wznowiony singiel "Ku przyszłości".

punk - koncerty w Trójmieście


Zespół aktywnie koncertuje nie tylko kraju, ale również w wielu krajach Europy (Czechy, Niemcy, Wielka Brytania, Finlandia) oraz w Stanach Zjednoczonych. Piosenki Dezertera znalazły się na wielu składankach i trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów (m.in. "Wałęsa. Człowiek z nadziei" w reż. A. Wajdy oraz "Dom zły" w reż. W. Smarzowskiego).

Dezerter to:
Robert Matera - gitara, śpiew
Krzysiek Grabowski - perkusja, teksty
Jacek Chrzanowski - bas
 
Dezerter online:
www.dezerter.com
www.facebook.com/dezerter1981
www.youtube.com/dezertertv

THE PAU
Prawdziwa realizacja punkowej idei „zrób to sam” - jednoosobowy projekt Pauliny, która komponuje, robi bity, gra na gitarze, pisze i śpiewa teksty, jest swoim własnym menagerem i wydawcą. W ciągu niespełna 4 lat zagrała kilkaset koncertów w Polsce, Niemczech, Norwegii, Hiszpanii, Portugalii, Czechach, Holandii, Izraelu oraz na Ukrainie, Litwie i Słowacji. W 2017 roku, w założonym przez siebie wydawnictwie Mięty Pole, wydała debiutancką płytę pt. „Ku”. W 2018 roku czeska wytwórnia Jodka Records wydała kasetę z tym samym materiałem. Wiosną 2019 ukaże się winylowa wersja „Ku” wydana przez czeską wytwórnię Piper Records. W kwietniu ukaże się płyta z nowym materiałem pt. „RAJ” (wyd. Mięty Pole), a Paulina wyruszy w dalszy ciąg trasy koncertowej, która nie skończy się nigdy.

https://www.facebook.com/thepauMusic

Bilety: 38 zł (przedsprzedaż) / 45 zł (w dniu koncertu)
Dostępne w sieci Interticket oraz CultureBox Gdynia

Przeczytaj także

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni