• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Dezerter, KMKZ, Amputacja Głowy

Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w Warszawie w maju 1981 roku. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Już jako Dezerter zespół nagrał singiel Ku przyszłości (1983). W 1985 roku ukazały się dwie kompilacje z piosenkami Dezertera: Fala i Jak punk to punk. Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rockn'Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera Underground Out Of Poland oraz pierwszej (ocenzurowanej) płyty w kraju Kolaboracja. Rok 1989 to kolejny album Kolaboracja II, a 1990 Wszyscy przeciwko wszystkim (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Europie Zachodniej (Szwajcaria, Niemcy, Francja, Holandia) i Japonii.

Kolejne lata działalności przyniosły ważne płyty dla polskiej sceny niezależnej, m.in. Blasfemię (1992), Ile procent duszy? (1994), Mam kły mam pazury (1996), Ziemia jest płaska (1997). W XXI w. ukazały się trzy studyjne albumy: Nielegalny zabójca czasu (2004); Prawo do bycia idiotą (2010), który został doceniony nie tylko przez słuchaczy, ale wyjątkowo również przez branżę muzyczną, czego wyrazem była nagroda Fryderyk 2010; oraz Większy zjada mniejszego (2014). W 2016 roku, po 33 latach, został wznowiony singiel Ku przyszłości. A w lutym 2019 roku ukazał się premierowy minialbum Nienawiść 100%.

rock / punk - koncerty w Trójmieście


Zespół aktywnie koncertuje nie tylko kraju, ale również w wielu krajach Europy (Belgia, Czechy, Finlandia, Francja, Irlandia, Niemcy, Wielka Brytania) oraz w Stanach Zjednoczonych. Piosenki Dezertera znalazły się na wielu składankach i trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów (m.in. Wałęsa. Człowiek z nadziei w reż. A. Wajdy oraz Dom zły w reż. W. Smarzowskiego).
Dezerter to:
Robert Matera gitara, wokal
Krzysiek Grabowski perkusja, teksty
Jacek Chrzanowski bas


KMKZ
Połączenie czterech dojrzałych i doświadczonych osobowości, których mądrość, rozsądek, otwartość, spryt i ciekawość łączy się wewnętrznie z buntem, siłą i wybuchowością. Cechy te tworzą mieszankę frontów atmosferycznych, w przyrodzie nazywanych Tajfunami, które jednak w tym wypadku, przedkładają zdroworozsądkowy powiew świeżości, ponad niszczycielski i zabójczy wicher.
Skład:
Mariusz Grodzki vel GroH - bass
Grzegorz Iwaniec - perkusja
Agnieszka Karłowicz - wokal
Mariusz Powierża vel Pączek - gitara

Amputacja Głowy
Śląsko-pomorsko-lwowskie trio przystojniaków z wścieklizną. Zapewniamy termonuklearny koktajl energetyczny zakrapiany postmodernistycznymi wizjami tego, o czym nawet boicie się pomyśleć. Masochistyczna zabawa dla całej rodziny, głowa serwowana na sto sposobów.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  60 zł
 • Przedsprzedaż
  45 - 50 zł
18:30 - drzwi
19:00 - start koncertu
Bilety: 45 zł (I pula) / 50 zł (II pula) / 60 zł (w dniu koncertu)

Opinie