stat
Impreza już się odbyła

Dewaluacje - zakwestionowania sztuki - dr Hubert Bilewicz

Dewaluacja we współczesnym świecie sztuki może być rozumiana jako proces przewartościowania jej pryncypiów czy paradygmatów, prowadzący niejednokrotnie do obniżenie jej wartości lub umniejszenia jej roli.

Takie kategorie jak antysztuka, postsztuka, działania postartystyczne, wydają się być efektami nie tylko denominacji i rewizji znaczeń, lecz również deprecjacji tradycyjnego statusu sztuki. Jednak czynnik dewaluacyjny nie musi prowadzić wyłącznie do umniejszenia znaczenia sztuki, lecz również aktualizować jej rolę, zwiększać potencjał jej sprawczości oraz poszerzać obszar jej współczesnego oddziaływania.

ZAKWESTIONOWANIA SZTUKI
To cykl wykładów o sztuce współczesnej
prowadzący: dr Hubert Bilewicz (Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego)

Hubert Bilewicz pracuje jako adiunkt w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego. Badawczo zajmuje się sztuką nowoczesną (zwłaszcza historią architektury i dizajnu). Interesują go różne (artystyczne i pozaartystyczne) uwikłania sztuki. Od lat zajmuje się popularyzacją sztuki współczesnej.

Spotkanie online ma charakter bezpłatny. Liczba uczestników to maksymalnie 100 osób/połączeń.
O pierwszeństwie decyduje kolejność logowania. W dniu spotkania o godzinie 17:45 umieścimy w wydarzeniu na Facebooku link do Webinaru odbywającego się na platformie Zoom. Wydarzenie będzie również transmitowane na żywo na Facebooku Teatru w Oknie.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.