stat
Impreza już się odbyła

Detektywistyczne zabawy dla dzieci

Każdy może zostać detektywem! Badanie odcisków palców, analiza substancji, poszukiwanie skarbów oraz wiele innych detektywistycznych zabaw czeka maluchy odwiedzające Port Rumia Centrum Handlowe Auchan. Wszystko to w towarzystwie bohaterów popularnej serii książek o przygodach Lassego i Mai. Zapraszamy na spotkanie z cyklu Przygody Małego Czytelnika.

w każdy wtorek (od 01.04 do 28.04.2020), godz. 19:00

Gdynia,
Wstęp wolny
Błyskotliwe i zaskakujące książki o przygodach rezolutnej pary przyjaciół rozwiązujących kryminalne zagadki od dawna podbijają serca dzieci na całym świecie. Lasse i Maja, którzy prowadzą biuro detektywistyczne zaproszą dzieci odwiedzające Port Rumia Centrum Handlowe Auchan do wspólnej zabawy. Wśród atrakcji, które będą odbywały się w ramach cyklu pt. "Przygody małego czytelnika", każdy znajdzie coś dla siebie!

Dzieci wysłuchają opowiadań o przygodach nietuzinkowych postaci - Lassego i Mai, którym niestraszne są nawet najbardziej zawikłane łamigłówki! Do przygód bohaterów będą nawiązywać zajęcia dla dzieci, w tym warsztaty detektywistyczne i archeologiczne oraz gra miejska. Uczestnicy zajęć zapoznają się z metodami detektywistycznymi, takimi jak badanie odcisków palców, analiza dowodów czy analiza substancji. W pracy śledczego przyda się również wiedza z zakresu archeologii, dlatego mali detektywi wezmą udział w wykopaliskach, podczas których zmierzą i narysują odnaleziony skarb oraz przeprowadzą niezbędną analizę. Nie zabraknie zajęć laboratoryjnych, podczas których dzieci przeprowadzą badania dowodów pod mikroskopem.

Atrakcją będzie również gra miejska, która odbędzie się w pasażu handlowym Portu Rumia. Podczas zabawy goście wcielą się w poszukiwaczy zagubionych elementów skarbu i będą mieli za zadanie rozszyfrować ciekawe zagadki sprawdzające znajomość książek oraz orientację w obiekcie. Drużyny będą musiały przejść określoną trasę złożoną z pięciu punktów, a po drodze z pewnością zmierzą się z szyframi i łamigłówkami. Moc wrażeń gwarantowana! Program spotkania inspirowany jest serią pt. "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" autorstwa Martina Widmarka, z ilustracjami Heleny Willis, Wydawnictwo Zakamarki.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij