stat
Impreza już się odbyła

Demistyfikacje - zakwestionowania sztuki

Sztuka współczesna skupia się nierzadko na analizie siebie samej, penetrując mechanizmy swego działania, weryfikując tradycyjne ujęcia, obnażając zwyczajowe procesy czy demaskując utrwalone konstrukty artystyczne. Takie autotematyczne bądź metaartystyczne działania ujawniają mechanizmy mitologizacji czy nawet mistyfikacji obecne we współczesnym świecie sztuki. Sztuka i media przez nią stosowane nie są bowiem niewinne, zaś naznaczona podejrzliwością relacja z rzeczywistością pozostaje polem do odkrywczych demistyfikacji, choć często dyskomfortowo odzierających odbiorców złudzeń.

ZAKWESTIONOWANIA SZTUKI - cykl wykładów o sztuce współczesnej
prowadzący: dr Hubert Bilewicz (Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego)

koncerty w Trójmieście


HUBERT BILEWICZ pracuje jako adiunkt w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego. Badawczo zajmuje się sztuką nowoczesną (zwłaszcza historią architektury i dizajnu). Interesują go różne (artystyczne i pozaartystyczne) uwikłania sztuki. Od lat zajmuje się popularyzacją sztuki współczesnej.

Spotkanie online ma charakter bezpłatny. Liczba uczestników to maksymalnie 100 osób/połączeń. O pierwszeństwie decyduje kolejność logowania. W dniu spotkania o godzinie 17:45 umieścimy w wydarzeniu na Facebooku link do webinaru odbywającego się na platformie Zoom.

Wydarzenie będzie również transmitowane na żywo na Facebooku Teatru w Oknie.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.