stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dekonstruktor - napraw lub utylizuj

Zostań dekonstruktorem i rozkręć niesprawny sprzęt elektroniczny na czynniki pierwsze lub przynieś swój i spróbuj go naprawić z naszą pomocą. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazje rozebrać sprzęt elektroniczny na części oraz możliwość podjęcia próby naprawy lub wymiany uszkodzonych elementów. Pierwsze 4 godziny rozkręcać będziemy sprzęty, przez kolejne 4 będziemy podejmować próby naprawy sprzętu przyniesionego przez uczestników zajęć.

Zajęcia mają na celu pokazanie jak można wykorzystać części z rozbiórki lub podjąć próbę naprawy sprzętu. Do dyspozycji uczestników będzie kilkanaście urządzeń do rozbiórki, narzędzia i urządzenia do lutowania i rozlutowywania, drukarki 3D w celu wydruku uszkodzonych małych elementów plastikowych. 

Nie gwarantujemy, że wszystko uda się naprawić, ale na pewno wszystko uda nam się rozkręcić i rozłożyć na części :)

Prosimy o przyniesienie sprzętu do naprawy typu: głośniki przenośne, radia, drobna elektronika, ładowarki, a nawet laptopy (np. ktoś by chciał z naszą pomocą dowiedzieć się jak go oczyścić, naprawić drobne uszkodzenia itd, lecz laptop musi być z ładowarką).

UWAGA: Prosimy o nieprzynoszenie sprzętu objętego ważną gwarancją - samodzielna ingerencja lub próba naprawy sprzętu objętego ważną gwarancją producenta w większości przypadków oznacza natychmiastową utratę gwarancji producenta.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy.
Wiek uczestników: 14+ lat
Czas trwania: 8h

Warsztaty organizowane są przez Stowarzyszenie Fablab Gdańsk we współpracy z Fundacją Orange.

Patronat medialny: trojmiasto.pl

Informacja o biletach

Wstęp wolny, obowiązują zapisy https://evenea.pl/event/dek/.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.