• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Degustacja komentowana win z Polski winnica Turnau

Z przyjemnością zapraszamy na degustację komentowaną win z Polski - winnica TURNAU. Degustację poprowadzi dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Pan Maciej Karpiński.

lut 18

sobota, godz. 14:00

Gdańsk,
bilety 239 zł
ulgowy 119,5 zł
W cenie zapewnione są przekąski, woda oraz kawa.

O WINNICY TURNAU
Stworzenie Winnicy Turnau to próba powrotu do rodzinnych tradycji. Łączy nas przyjaźń, pasja i kultura wina, której jesteśmy wielbicielami. Wszystko zaczęło się od Jerzego Turnaua, który był właścicielem ziemskim i twórcą kursów rolniczych we Lwowie. Historia nie pozwoliła na bezpośrednią kontynuację jego dzieła, ale jeden z jego prawnuków Zbigniew Turnau od wielu lat prowadzi duże gospodarstwo rolne, zajmujące się uprawą zbóż i rzepaku, w czym pomaga mu syn Jacek. Korzystna lokalizacja i przyjazny owocom klimat zrodziły wreszcie pytanie: a może wino? Tym bardziej, że jednym z wieloletnich współpracowników Zbigniewa jest Tomasz Kasicki, sadownik i od 2013 również enolog.

Wśród licznych potomków Jerzego Turnaua znalazł się też Grzegorz, który po pradziadku odziedziczył skłonności artystyczne. Odległych (geograficznie i zawodowo) kuzynów połączyła wiele lat temu przyjaźń i wspólne marzenie o powrocie do rodzinnych tradycji. Pewnego dnia panowie Zbigniew, Grzegorz, Tomasz i Jacek postanowili połączyć swoje siły i tak powstała Winnica Turnau. Trwające od 2010 roku nasadzenia oraz remont dziewiętnastowiecznego budynku gospodarczego pozwoliły na stworzenie nowoczesnej winnicy z własną przetwórnią. Fakt, że rzecz dzieje się w Polsce kraju niekojarzącym się jednoznacznie z winem skłoniła właścicieli do szukania wsparcia wśród bardziej doświadczonych winiarzy. Zaproszenie do współpracy z Winnicą Turnau przyjął Frank Faust uznany twórca win z Nadrenii.

W latach 90-tych termin Wina z Polski prawie nie istniał. W ostatnich latach sprzedaż wina polskiego, jak i zainteresowanie tą tematyką jednak stale rośnie. Jako producent polskiego wina poczuwamy się do odpowiedzialności, by tworzyć trunki z największą starannością i dbałością o szczegóły. Zależy nam by to, co znajdzie się w kieliszkach naszych gości i klientów, zaskoczyło ich najwyższą jakością i na długo pozostało w pamięci.

Liczba miejsc ograniczona, prosimy o kontakt w celu rezerwacji miejsc do 29.11.2022.
KONTAKT : 882-848-325, 58 732-83-70.

Opinie