stat
Impreza już się odbyła

Daniel Spaleniak - deguStacjaLIVE extra GIG

Koncert Daniel Spaleniak w deguStacja - Vintage & Art Club w ramach projektu deguStacjaLIVE extra GIG.

Daniel Spaleniak to 26-letni muzyk, producent, kompozytor i autor tekstów. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe utwory wzbudziły bardzo duże zainteresowanie na amerykańskim rynku,
w związku z czym jego kompozycje (między innymi "Dear love of mine", "Why", "Back Home")  można usłyszeć dziś w tak popularnych produkcjach jak: "Ozark" (Netflix), "Elementary (CBS), "Six" (History Chanel), "Good Behavior" (TNT), "The Path" (Hulu) czy "Shooter" (Paramount). 

blues - koncerty w Trójmieście


To jedyny Polak, którego twórczość tak mocna zagościła w amerykańskich produkcjach filmowych. - Nic dziwnego, że Spaleniak podoba się za oceanem, bo jego muzyka to mieszanka folku, białego bluesa i alternatywnego luzu, idealnie skrojona pod nocną podróż Drogą 66 - pisze Jarek Szubrycht, dziennikarz "Gazety Magnetofonowej" i "Gazety Wyborczej". Daniel ma na koncie już cztery albumy, które spotkały się z uznaniem fanów i krytyków muzycznych. Jego trzecia płyta "Life is somewhere else" była nominowana do nagrody Fryderyki  2019 w kategorii "Blues/Country". Artysta oprócz tego, że wydaje płyty, pisze również muzykę do filmów i seriali. Ostatni album "Burning Sea", wydany w 2019 roku jest zbiorem utworów, które znalazły się w tego typu produkcjach. - Nie dziwią mnie pojawiające się głosy, że Danielowi Spaleniakowi z uwagą przyglądają się przedstawiciele scen zagranicznych. Jego poszukiwania klimatu, zabawy powtarzalnością form przywodzą na myśl zjawiska, które od ponad dekady przebijają się na światowej scenie alternatywnej. (...) to muzyka pobudzająca wyobraźnię, która spokojnie mogłaby pojawić się jako ścieżka dźwiękowa do filmu lub serialu - pisze Marcin Cichoński w tygodniku "Wprost". Oprócz tego Spaleniak aktywnie koncertuje ze swoimi muzykami. Zagrał na tak kultowych festiwalach jak Opener, OFF Festiwal, Halfway czy Soundrive, a w sierpniu 2016 roku nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle.

Próbka muzyki:
https://www.youtube.com/watch?v=LS8J3ZxIgfo
https://www.youtube.com/watch?v=MQz7V-kYDeg
https://www.youtube.com/watch?v=3RFamm2M21I
https://www.youtube.com/watch?v=tYLUH_LNyb0

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.