• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Daniel Bloom (2 opinie)

Znany autor muzyki filmowej, muzyczny specjalista od nastroju. Daniel Bloom połączył swój talent do tworzenia muzyki tła i brzmień z lat 80. aby zaprezentować swój debiutancki album.

gru 13

wtorek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 109 - 129 zł
Kup bilet
lut 26

niedziela, godz. 18:00

bilety 130 zł
Kup bilet
Daniel Bloom od 20 lat tworzy muzykę elektroniczną do filmów fabularnych, dokumentalnych i spektakli teatralnych. Uznanie przyniosły mu ścieżki dźwiękowe do filmów brata, Jacka Borcucha - "Wszystko co kocham", "Nieulotne" czy "Tulipany" (nagrana wspólnie z Leszkiem Możdżerem, za którą artyści otrzymali nominację do Orłów). Przez lata, z Józefem Skrzekiem, Stevem Schroyderem (ex-Tangerine Dream), Władysławem Komendarkiem tworzył muzykę improwizowaną w międzynarodowym projekcie Ricochet Gathering.

koncerty w Trójmieście


Jesienią 2015 roku, nakładem Warner Music Poland, ukazał się jego nowy solowy album producencki zatytułowany "Lovely Fear". Na płycie wokalnie udzielili się Mela Koteluk, Gaba Kulka Iwona Skwarek z zespołu Rebeka, Marsija, Jon Scotfiled i Tomek Makowiecki. Album spotkał się z gorącym przyjęciem słuchaczy i środowiska dziennikarskiego. Pierwszy singiel pt. "Katarakta", nagrany z gościnnym udziałem Meli Koteluk, od 10 tygodni góruje na liście przebojów Trójki, a klip do tego utworu wyświetlono ponad 800 tysięcy razy!

Podczas koncertu zaprezentowany zostanie cały materiał z płyty "Lovely Fear". Zespół Daniela Blooma, w którego regularnym składzie znajduje się Tomek Makowiecki, będą wspierać specjalnie zaproszeni goście!

Daniel Bloom - "Katarakta" feat. Mela Koteluk https://youtu.be/IvjwTcbFkpE
Daniel Bloom - "How We Dissapear" feat. Gaba Kulka https://youtu.be/4ylyZ_2FaHs

"Lovely Fear" to płyta wypełniona przez brzmienia, które chwilami kapitalnie splatają się z najnowszymi trendami w muzycznej elektronice, a chwilami wydają się świetnie wykonaną wprawką z oldskulowych brzmień w stylu lat 80.

Opinie (2)

 • (1)

  "Przez lata, z Józefem Skrzekiem, Stevem Schroyderem (ex-Tangerine Dream), Władysławem Komendarkiem tworzył muzykę improwizowaną
  w międzynarodowym projekcie Ricochet Gathering."
  I wielka szkoda, że powyższy projekt zakończył się.
  Przynajmniej "kilku" tzw. twórców mieniących się elektronikami,
  wiedziałby, co to znaczy elektronika, a nie jednostajny bit z laptopa..
  nie mający NIC wspólnego z El-muzyką.

  • 5 0

  • Skrzek król, Komendarek astronauta.

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.