• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Daj książkom drugie życie i przekaż potrzebującym dzieciom

Akcja pod hasłem "Cyrkuluj książeczko" to cykliczna zbiórka książek dla dzieci organizowana w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk we współpracy z fundacją "Już pomagam". Wszystkie egzemplarze przyniesione przez klientów do galerii zostaną przekazane maluchom przebywającym w domach dziecka oraz na oddziałach szpitalnych. Akcja potrwa do 31 stycznia 2023 roku.

1 lipca - 30 sierpnia 2024, godz. 11:00 - 14:00

bilety 10 zł
ulgowy 10 zł
Czytanie kształtuje wyobraźnię i pomaga oderwać się od codziennych zmartwień. Jest to szczególnie potrzebne dzieciom przebywającym w szpitalach, domach dziecka czy placówkach pogotowia opiekuńczego. Z myślą o tych maluchach cyklicznie organizowana jest zbiórka książek pod hasłem "Cyrkuluj książeczko". Patronem akcji jest Henryka Krzywonos-Strycharska.

By dołączyć do zbiórki, wystarczy przyjść z książkami do Centrum Handlowego Auchan Gdańsk mieszczącego się przy ulicy Szczęśliwej 3 w Gdańsku i włożyć je do specjalnie oznaczonej skrzyni, która w pasażu galerii jest dostępna od 21 listopada do 31 stycznia 2023 roku.

Książki mogą być używane, ważne jednak, żeby były w dobrym stanie i mogły nadal cieszyć dzieci. Bajki, powieści, lektury szkolne czy ilustrowane albumy zebrane w trakcie akcji w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk zostaną przekazane wybranym oddziałom dziecięcym szpitali, domom dziecka, pogotowiu opiekuńczemu, a także szkołom podstawowym, w tym szkołom specjalnym. Część z nich trafi także do publicznych bibliotek, dzięki czemu dzieci będą miały łatwiejszy dostęp do świata literatury.

Opinie