stat
PATRONAT

D.Tonacje vol. VIII i IX

W najbliższy weekend detonujemy z podwójną mocą - dzień po dniu na scenie Willi FSC wystąpią z Olegiem Dziewanowskim niesamowici goście - Marcin Bożek, Tomek Gadecki, Adam Żuchowski i Wacław Zimpel.

bilety 55 zł
przedsprzedaż 45 zł

28 czerwca (piątek):
Marcin Bożek, Tomek Gadecki, Oleg Dziewanowski.


muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


MARCIN BOŻEK - gitarzysta basowy, kompozytor, zdobywca wielu nagród, jak: wyróżnienia w IV Festiwalu Improwizacji "Dzianie się" z zespołem "Olbrzym i kurdupel" Olsztyn (2012), czy dwukrotnie zdobyta Pierwsza Nagroda "Ogólnopolskiego Festiwalu Jazzowego w Sieradzu" z zespołem "Pearl Session" (członek. Komp.).

Jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, posiada dyplom magistra sztuki w zakresie gry na gitarze basowej (2003).

Gra na gitarze basowej w Orkiestrze Teatru Muzycznego w Gdyni od 2005r. ("Klatka Wariatek", "Fame", "Footloose", "My fair lady", "Kiss me Kate", "Skrzypek na dachu", i inne); wykłada w centrum artystycznym "Nutkolandia".
Współtworzy projekty: "Olbrzym i kurdupel", "Jazz dla dzieci", "bozek kaminski kiel", "Lamiareno".

TOMASZ GADECKI - saksofonista, ostanie lata poświęcił się szeroko rozumianej muzyce improwizowanej m.in. w zespole Olbrzym i kurdupel, który współtworzy wraz z Marcinem Bożkiem. Brał udział w takich przedsięwzięciach muzycznych jak: duet z Piotrem Manią , duet z Jackiem Mazurkiewiczem ,"Jazzmassacra ","Bikomutant" , "Olbrzym i Kurdupel", Ikenga Drummers, Contemporary Noise Sextet - podczas Warsaw Summer Jazz Days (2011). Wspólnie z Mikołajem Trzaską oraz Rafałem Mazurem stworzyli zespół Czary mary podczas Off Jazz festiwal w Tczewie w (2011). Grał z wieloma muzykami między innymi Sławas Lewy, Tomasz Sowiński, Kuba Staruszkiewicz, Przemek Dyjakowski. Współpracuje z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku jako saxofonista w spektaklu "Sprawa operacyjnego rozpoznania". Gra w zespole DREADLESS LIONS - kultowym przedstawicielu gatunku Reggae.

Po zdetonowaniu zapraszamy na przemiły disco secik, a już drugiego dnia:

29 czerwca (sobota)
Adam Żuchowski, Wacław Zimpel, Oleg Dziewanowski


Po koncercie zapraszamy wszystkich artystów i nieartystów do wspólnego jamowania!!

WACŁAW ZIMPEL - klasycznie wykształcony klarnecista oraz kompozytor, obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów na światowej scenie muzyki improwizowanej. Największe inspiracje czerpie z sakralnej i rytualnej muzyki różnych kultur. W swoich kompozycjach często odnosi się do dawnych kompozytorów tworząc swoiste, współczesne polemiki lub komentarze muzycznych tradycji. Jest liderem zespołów, Wacław Zimpel Quartet, Hera, Undivided; współtworzy Resonance, orkiestrę Kena Vandermarka. Współpracuje również z: Hamidem Drakiem, Joe McPhee, Mikołajem Trzaską, Michaelem Zerangiem, Klausem Kugelem, Christianem Ramondem, Giridharem Udupą, Stevem Swellem, Bobbym Few, Markiem Tokarem czy Perrym Robinsonem. Jest laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Poznania.

ADAM ŻUCHOWSKI - kontrabasista, kompozytor, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku (klasa kontrabasu, pod kierunkiem Prof. Adama Chamery). Były członek, a dziś nadal gościnny kontrabasista gdańskiej orkiestry kameralnej Hanseatica. Już w czasie studiów wraz z Dominikiem Bukowskim, Konradem Zemlerem i Sebastianem Frankiewiczem współtworzył Blue Mind Quartet. Z Piotrem Manią i Tomaszem Sowińskim współtworzy zespół TrioMania, który otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę muzyczną w Polsce - Fryderyk za jazzowy, fonograficzny debiut roku 2010, płytę CD Pearl.Jest członkiem kwartetu Irka Wojtczaka - The Bee's Knees, kwintetu Darka Herbasza (Joy of Friendship), zespołu Joanna Knitter&Blues Folk Connection, Collective Improvisation Group Tomka Sowińskiego. Współpracuje z Mikołajem Trzaską (z którym nagrał muzykę do filmu "Róża" W. Smarzowskiego), oraz z innymi muzykami sceny muzyki improwizowanej w Polsce i za granicą.Od 2002 roku współpracuje z Teatrem Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie - jako kierownik muzyczny.

Gospodarzem obydwu wydarzeń jest oczywiście DZIEWANOWSKI OLEG - jego twórczość obejmuje szerokie spectrum gatunków muzycznych. Współpracował i współpracuje zarówno z kompozytorami muzyki współczesnej jak i z różnymi artystami oraz grupami artystycznymi m.in. z Karlheinzem Stockhausenem - prekursorem muzyki elektronicznej, Ensemble Integrales, YX Project,czy trójmiejskimi muzykami m.in. Jerzym Mazzollem, Mikołajem Trzaską. Twórca instalacji multimedialnych. Obecnie koncentruje się na muzyce improwizowanej. Bawi się dźwiękami, tworząc nowe, interesujące brzmienia. Gospodarz cyklu D.tonacje.


szczegóły na bieżąco na
www.facebook.com/D.tonacje lub www.facebook.com/willaFSC

kontakt: sopotcentralny.fundacja@gmail.com
600 803 919

D.Tonacje - vol. 8 i 9

data: 28 i 29.06.2013
godziny: 20:00
miejsce: Willa
adres: Sopot, Jana Winieckiego 53a (przy samych torach)
* radzimy nie korzystać z nawigacji,
mapka
wstęp: 5 zł
organizatorzy: Katarzyna Żmuda, Oleg Dziewanowski i Fundacja Sopot Centralny

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • ciężkie brzmienia , rock , clubbing / dyskoteka
  wrz 20
  piątek, g. 19:00 - 02:00
  Gdańsk, Metro
  Wrath of Gods - Vol.4
 • clubbing / dyskoteka
  wrz 20
  piątek, g. 21:00
  Gdańsk, Bunkier
  GTA Radio Party

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni