stat
Impreza już się odbyła

Czytanie online opowiadania Agencja Sarah Hall

Art Inkubator Goyki3 od kilku tygodni działa w sieci, dlatego tym razem czytanie w cyklu „Ocean opowieści” odbędzie się online.
Marta Kalmus-Jankowska przeczyta opowiadanie „Agencja” Sarah Hall (w tłumaczeniu Dobromiły Jankowskiej ze zbioru „Madame Zero i inne opowiadania, wyd. Pauza).
Zapraszamy na nasz profil na Facebooku 16 kwietnia o godz. 19.00.
Sarah Hall została okrzyknięta "jedną z najbardziej znaczących i ekscytujących młodych pisarek w Wielkiej Brytanii" („The Guardian&rdquo, której "inteligencja i ambicja są ekscytujące" (BookForum). Jej twórczość została uznana za "niesamowitą wspaniałą i oryginalną" („Washington Post&rdquo. Jej dwie książki „How to Paint a Dead Man” i „Electric Michelangelo” znajdowały się na liście nominowanych do Nagrody Bookera, zaś „The Carhullan Army” znalazła się wśród 100 najlepszych książek dekady według „The Times”. Latem zeszłego roku ukazało się polskie wydanie jej zbioru opowiadań „Madame Zero i inne opowiadania” w tłumaczeniu Dobromiły Jankowskiej (wyd. Pauza). Autorka była gościem ósmej edycji festiwalu Literacki Sopot.
Marta Kalmus-Jankowska, aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Debiutowała w 1991 roku w "Weselu" w Starym Teatrze w Krakowie w reż. Andrzeja Wajdy. Aktorka Starego Teatru w Krakowie w latach 1991-1997 oraz Teatru Wybrzeże 1998-2012. Inicjatorka i gospodyni Krakowskiego Salonu Poezji w Gdańsku, który prowadzi od 2002 roku. Wykładowczyni przedmiotów aktorskich na Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim. Od 2006 roku gra Renatę Kraszewską w serialu TVN "Na Wspólnej". W Konsulacie Kultury w Gdyni można ją zobaczyć w spektaklach: "siunio", "Konsternacja".

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij
  • spektakl dramatyczny , czytanie performatywne
    lip 13
    poniedziałek, g. 18:30
    Sopot, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu
    Teatr przy Stole