stat
Impreza już się odbyła

Czytanie fragmentów Psów ras drobnych Olgi Hund

Zapraszamy na kolejną odsłonę Oceanu opowieści online.

Tym razem Sylwia Góra przeczyta fragmenty książki Olgi Hund Psy ras drobnych
Premiera, 7 maja, godz. 19.00
FB: Goyki 3 Art Inkubator

Olga Hund
Urodzona w Małopolsce, w dzieciństwie jeździła na wakacje do Rabki i Krynicy Zdroju. Obecnie mieszka w Pradze i stara się nie wychodzić poza granice Žižkova. Zachłyśnięta sukcesem nagrody im. Gombrowicza i Conrada oddaje się recenzowaniu chińczyków na Google maps. Przypomniała sobie co studiowała i zrobiło jej się przykro. Podobało jej się na eyehategod w Pogłosie. W sercu ma czarne niebo, w domu - teraz już pieski (Betty, Calvin, Pinat).

O książce Psy ras drobnych:
Bohaterka: pacjentka (lat 2depresyjna, bezczynna, zalegająca w łóżku, wycofana z relacji towarzyskich, przyjęta do szpitala psychiatrycznego z powodu pogarszania się stanu psychicznego i nadużywania leków. Cechuje ją postępująca apatia, spadek energii z zaleganiem w łóżku, utrata zainteresowań, gorsze skupienie i koncentracja uwagi, unikanie ludzi, płaczliwość z myślami i tendencjami samobójczymi. Pierwszej nocy w szpitalu płacze tak głośno i mruczy tak żałośnie, że pozostałe pacjentki w akcie zbiorowej zemsty okradają ją z gazety i mydła.
Miejsce wydarzeń: szpital w Kobierzynie, antyarka załadowana kobietami przeznaczonymi do wyginięcia, odrzuconymi egzemplarzami cechującymi się fatalną kombinacją genów.

Sylwia Góra
Aktorka, absolwentka wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu. Od 2010 roku związana z Fundacją Teatru BOTO, której jest współzałożycielką i wiceprezeską, i z którą zrealizowała spektakle: Zielony mężczyzna; NORD-OST; Całoczerwone i Podróż do Buenos Aires w reż. Adama Nalepy; Wróżka z kranu w reż. Michała Derlatki oraz Sny w reż. Cezarego Ibera. W latach 1999-2001 aktorka Teatru Wierszalin w Supraślu. Pracowała m.in. w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu, w Teatrze Pieśń Kozła we Wrocławiu, w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego, w Teatrze Nowym w Słupsku, w Teatrze na Plaży w Sopocie. Od roku 2011 aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku, gdzie można ją oglądać m.in.w:  Broniewskim i Ruskich w reż. Adama Orzechowskiego, Zmierzchu bogów w reż. Grzegorza Wiśniewskiego, w Czarownicach z Salem w reż. Adama Nalepy, Martwych duszach w reż. Janusza Wiśniewskiego, Portrecie damy w reż. Eweliny Marciniak czy Trojankach w reż. Jana Klaty. W 2014 roku została laureatką Sopockiej Muzy w kategorii kultura i sztuka.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij