stat
Impreza już się odbyła

Czytania na czas kryzysu - "Po prostu"

30 listopada - 14 grudnia 2020, godz. 10:00

Wstęp wolny
gru 14

poniedziałek, godz. 19:00

Wydarzenie Online
Wstęp wolny
Czytania na czas kryzysu

Dla ludzi teatru czasy pandemii są wyjątkowo trudne - ograniczony kontakt z widzem, coraz mniejsza ilość przedstawień, trudności w realizacji nowych spektakli. Również widownia odczuwa niedosyt - poprzez zmniejszenie dopuszczalnej ilości miejsc często nie udaje się dostać na wybrane przedstawienia, które obecnie grane są bardzo rzadko; kultura dostarczana on-line dla wielu osób stanowi problem nie tylko techniczny, lecz także odbiorczy - bo jak długo można siedzieć wpatrzonym w ekran komputera?

Wychodzimy naprzeciw potrzebom twórców i odbiorców. W listopadzie i grudniu zapraszamy Państwa na cykl CZYTANIA NA CZAS KRYZYSU, w ramach którego zaprezentujemy sześć wyjątkowych i inspirujących tekstów polskich dramatopisarzy. Opiekę artystyczną nad projektem objął Michał Kurkowski. Wstęp wolny.

Najbliższe dwa czytania odbędą się już w przyszłym tygodniu na Scenie Malarnia. O terminach kolejnych czytań poinformujemy Państwa wkrótce!

wtorek, 3 listopada, godzina 18.00, Scena Malarnia
Piotr Wawer
"PO PROSTU"


Punktem wyjścia dla tekstu, w oryginalny sposób przetwarzającego formułę dokumentalną, są autobiograficzne doświadczenia. Autor sięga do lat osiemdziesiątych XX wieku i wydarzeń związanych ze śmiercią żony. Opowieść, którą uruchamia tragiczny w skutkach błąd lekarski, dotyczy nie tylko przeżyć osobistych, ale staje się poruszającym zapisem instytucjonalnego porzucenia, etycznego krachu struktur medycznych i społecznej wrażliwości. Kwestie te, pomimo upływu lat, brzmią niepokojąco aktualnie, a głos autora zaskakuje gorzkim humorem.

Sztukę przeczytają: Anna Kociarz, Jacek Labijak i Maciej Szemiel.

Piotr Wawer (ur. 1959) - warszawski twórca i aktor niezależny, związany z ruchem offowym. Współpracował z wieloma warszawskimi teatrami repertuarowymi (m.in. Teatrem Powszechnym oraz Teatrem Dramatycznym). Zagrał na kilkudziesięciu scenach teatrów zawodowych w Polsce i zagranicą. Stworzył liczne epizodyczne role filmowe i telewizyjne, współpracując np. z Krzysztofem Zanussim, Barbarą Sass, Kazimierzem Kutzem. Współzałożyciel i wieloletni menadżer Teatru Parabuch, który działa od 1984 roku i do tej pory wystawił ponad 100 premier. Zagrał w nim blisko 400 spektakli nagradzanych na wielu festiwalach w całej Polsce i zagranicą. Założył kilka teatrów amatorskich, takich jak Melpo, Łoscemił, Teatr Wcześniej Urodzonych, Teatr Reset czy Teatr na PrzeKur, w których wyreżyserował kilkadziesiąt spektakli. Aktor, reżyser i menadżer w Kompanii Teatralnej Mamro.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • czytanie performatywne
  lis 30
  poniedziałek, g. 19:00
  Wydarzenie online
  PC Drama
 • czytanie performatywne
  lis 30-14.12
  g. 10:00
  Sopot, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu
  Teatr przy Stole - Online