stat

Czytania na czas kryzysu - "Miasto"

30 listopada - 14 grudnia 2020, godz. 10:00

Wstęp wolny
gru 14

poniedziałek, godz. 19:00

Wydarzenie Online
Wstęp wolny
Czytania na czas kryzysu

Dla ludzi teatru czasy pandemii są wyjątkowo trudne - ograniczony kontakt z widzem, coraz mniejsza ilość przedstawień, trudności w realizacji nowych spektakli. Również widownia odczuwa niedosyt - poprzez zmniejszenie dopuszczalnej ilości miejsc często nie udaje się dostać na wybrane przedstawienia, które obecnie grane są bardzo rzadko; kultura dostarczana on-line dla wielu osób stanowi problem nie tylko techniczny, lecz także odbiorczy - bo jak długo można siedzieć wpatrzonym w ekran komputera?

Wychodzimy naprzeciw potrzebom twórców i odbiorców. W listopadzie i grudniu zapraszamy Państwa na cykl CZYTANIA NA CZAS KRYZYSU, w ramach którego zaprezentujemy sześć wyjątkowych i inspirujących tekstów polskich dramatopisarzy. Opiekę artystyczną nad projektem objął Michał Kurkowski. Wstęp wolny.

Najbliższe dwa czytania odbędą się już w przyszłym tygodniu na Scenie Malarnia. O terminach kolejnych czytań poinformujemy Państwa wkrótce!

środa, 4 listopada, godzina 18.00, Scena Malarnia
Beniamin M. Bukowski
"MIASTO"


Sztuka jest pozornie prostą opowieścią o kilkuletnim chłopcu, który buduje miasto z klocków, zabawek, domowych sprzętów. Jego obszar intensywnie się rozrasta, w końcu ogarnia całe mieszkanie, z łazienką i sypialnią rodziców włącznie. Temu działaniu towarzyszą jednak nieprzewidziane przez dziecko wydarzenia, np. konieczność posprzątania podłogi, kurz zbierający się na klockach, który nie sprzyja alergii, a w końcu - przeprowadzka.

Sztukę przeczytają: Małgorzata Oracz, Maciej Konopiński, Maciej Szemiel i Adam Turczyk.

Beniamin M. Bukowski (ur. 1991) - dramatopisarz, reżyser dramaturg. Absolwent historii sztuki i filozofii w ramach MISH UJ, reżyserii teatralnej AST w Krakowie. Obecnie doktorant Instytutu Filozofii UJ w Zakładzie Estetyki.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • czytanie performatywne
  lis 30
  poniedziałek, g. 19:00
  Wydarzenie online
  PC Drama
 • czytanie performatywne
  lis 30-14.12
  g. 10:00
  Sopot, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu
  Teatr przy Stole - Online