• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza odwołana

Czesław Śpiewa - koncert odwołany (2 opinie)

gru 17

niedziela, godz. 18:00

Gdynia,
bilety 70 zł
przedsprzedaż 55-60 zł
sty 19

piątek, godz. 20:00

bilety 60 zł
przedsprzedaż 50 zł
Czesław Śpiewa objawił się na naszym rynku muzycznym dzięki bardzo nietypowej płycie - większość tekstów do niej napisali internauci wraz z Michałem Zabłockim, który zarządzał całą akcją pisania utworów.
Piosenka z tej płyty - "Maszynka do świerkania" stała się hitem, sam album zatytułowany "Debiut" okrył się podwójnie platyną, a jego autor otrzymał trzy Fryderyki. W ten sposób - przebojem - wkroczył w sfery polskiej muzyki Czesław Mozil, wokalista, kompozytor, producent i akordeonista mieszkający w Danii, absolwent Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Od czasu "Debiutu" wiele się zmieniło - Czesław mieszka obecnie w Krakowie i zdążył wydać drugą płytę pod tytułem "Pop". Nowy album to teatr współczesnej Polski, w którym sztuka i kicz występują na jednej scenie. Akordeon kontra orkiestra symfoniczna. Piosenki opowiadają o Polsce, klasie średniej zachłyśniętej zmianami, muzycznym szufladkowaniu, zanikającej miłości i nadziei.

Podczas koncertu w Sopocie usłyszymy właśnie utwory z tej najnowszej płyty, choć bardzo możliwe, że Czesław wróci także na chwilę do starszych przebojów.


Więcej o płycie
12 kwietnia to dzień premiery POP i urodzin Czesława. Nowy album to teatr współczesnej Polski, w którym sztuka i kicz występują na jednej scenie. Akordeon kontra orkiestra symfoniczna. Piosenki opowiadają o Polsce, klasie średniej zachłyśniętej zmianami, muzycznym szufladkowaniu, zanikającej miłości i nadziei. Album nagrywany był w łódzkim Toya Studios.
POP to efekt pracy Czesława i przyjaciół, Karen Duelund Mortensen, Linda Edsjö, Marie Louise Von Büllow, Pernille Louise Sejlund, Agnieszka Grela, Martin Bennebo Pedersen, Hans Find Møller, Jakob Munk Mortensen, Tobias Tangaa Lange, Daniel Heloy Davidsen, Jonas Jensen, Jesper Andersen, Michał Jurkiewicz.
Na płycie gościnnie zaśpiewała Gaba Kulka w "Caravan", Nergal w "Dziewczyna z Branży" oraz Kasia Nosowska w "Ceasia & Ruben". Ilustracje do POP wykonała Monika Kuczyniecka. 30 kilo plasteliny zostało uwiecznione przez Andrzeja i Macieja Grabowskich. Utwory promujące album to "W sam raz" i "Krucha blondynka". Teledyski wyreżyserował M. Nygaard Hemmingsen. Zdjęcia Mads'a Køngerskov'a odbyły się w Tucznie i Poznaniu. Produkcja Joanna Zofia Bard Mikołajczyk, projekt produkcji Katarzyna Pielużek, reżyser planu Barbara Kaja Kaniewska.

Opinie (2)

 • ach Czesiu....

  Do tej pory Czesław występował w klimatycznych miejscach a tutaj Sheraton i cena biletu dwa razy większa niż jak byłam ostatnio...

  • 0 0

 • :-)

  noiś zapeszyła..... :-)

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • jazz , muzyka alternatywna , muzyka na żywo
  cze 14-31.01
  g. 20:00
  Sopot, Carnivale Club
  Jam Session Carnivale
 • festiwal muzyczny , muzyka alternatywna , rock / punk
  gru 1
  piątek, g. 19:00 - 22:00
  Gdańsk, Stacja Orunia GAK
  BYTY + Warsztatowicze_ki