stat
Impreza już się odbyła

Czerwcowe Live Music: Michał Sołtan

Na oficjalne rozpoczęcie lata zapraszamy Was na występ jedynego, niepowtarzalnego Michał Sołtan. Będzie jazzowo, awangardowo, żywotnie i klimatycznie, a całą rzeszę fanek, którą zawsze gromadzi Sołtan of Swing możemy zapewnić, iż usłyszą także bisowe New York, New York.

bilety 170-200 zł
Bilety wyprzedane
Dla tych którzy nie są jednak zaznajomieni z fenomenem Michała, krótkie BIO:

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Michał Sołtan - gitarzysta, kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista, edukator i performer. Związany twórczo z Warszawą i Sopotem. Członek Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Jest absolwentem Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Studiował Muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim. Lider zespołu Imagination Quartet, z którym grał koncerty na festiwalach jazzowych w Chinach, Niemczech, Danii i Polsce, prezentując autorskie kompozycje. Z zespołem wydał dwie płyty "IQ" 2011 r. oraz "Mallada" 2015 r. Od 6 lat jest współtwórcą poniedziałkowych Funk & Jazz Jam Session w warszawskim klubie Harenda. W 2015 roku rozpoczął solowe eksperymenty z Loop Station. Od początku 2016 roku zorganizował przez swoją firmę Soltan Art Group prawie 50 warsztatów "Uwolnij muzykę", oraz zagrał blisko 100 koncertów, na których można usłyszeć m.in. single "Pan Sowa" czy "Najlepiej". Obydwa single prezentowane były w wielu stacjach radiowych, m.in. Trójce, Tok FM, Polskim Radiu Program 1, Radiu Gdańsk, Radiu RDC, RDN Małopolska i wielu innych. Podczas interaktywnego koncertu solo, porywa słuchaczy na scenę i wtajemnicza w swój warsztat pracy. Zagrał supporty przed Melą Koteluk, Lao Che czy Smolik/Kev Fox, wziął udział w Must Be The Music 9 zdobywając 4xTAK od jury, grał na festiwalach Tarnów Polskiej Piosenki, w Muzeum Polskiej Piosenki w Amfiteatrze w Opolu, Teatrze Szekspirowskim, Teatrze BOTO i wielu innych. Wraz z Magdaleną Jankowską stworzył performance "MaloGranie", podczas którego komponuje muzykę na żywo do malowanego obrazu. Pierwsze publiczne MaloGranie odbyło się w Teatrze BOTO 5 maja 2015, przy okazji oddania muralu "Mewy Origami", zaprojektowanego i wykonanego własnoręcznie przez Magdalenę Jankowską. Pod koniec 2016 roku założył kanał "Muzyk w formie" na YT, poświęcony związkom muzyki, sztuki i sportu, na którym zaprasza do rozmowy, wspólnego muzykowania i trenowania znanych i mniej znanych twórców i ludzi kultury. Współtwórca Quality Jazz Live!, koncertów jazzowych, które odbywają się w legendarnym Quality Studio w Warszawie. Jest zaangażowany w działania charytatywne i społeczne, jak pomoc domom dziecka czy akcję uświadamiającą o FASD. Współpracuje z projektantem mody Patrykiem Wojciechowskim.

Michał Sołtan Band wziął udział w Quality Jazz Live!, jako koncert inaugurujący serię koncertów na żywo w Studiu Quality w Warszawie. Pierwszy koncert zespołu odbył się w Klubie Harenda. Premiera płyty "MaloGranie" odbyła się 17.11.2017 w Teatrze BOTO w Sopocie. Płyta została nagrana w składzie : Rafał Dubicki, Michał Tomaszczyk, Udział w nagraniach debiutanckiego albumu gościnnie wzięli Dante Luciani, puzonista znany ze współpracy z Frankiem Sinatrą, Russ Spiegel (m.in. Tony Bennett), Irek Wojtczak.

W lutym 2018 roku, zagrał dwa wyjątkowe koncerty, w oktecie w Filharmonii "Sinfonia Baltica" w Słupsku, oraz z jedenastoosobowym składem w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, z udziałem dwóch tancerzy stepujących, dwóch perkusistów. Dzięki temu oprócz wyjątkowej oprawy muzycznej, publiczność doświadczyła niezwykłego i energetycznego widowiska.

Michał Sołtan zakwalifikował się do dziesiątki debiutantów na 55 KFPP w Opolu 2018 r.

8 czerwca w ramach Koncertu "Debiuty" w TVP 1, zaśpiewał swoją autorską piosenkę "Dzieje się" z płyty "MaloGranie".

My ze swojej strony zapewniamy doskonałą atmosferę przy najlepszym rzemieślniczym piwie z 16 kranów, kuchni, która zadowoli wszelakie podniebienia oraz czymś mocniejszym dla fanów szklaneczki whisky przy zacnych rytmach.

Do zobaczenia przy barze! Wstęp wolny!

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • folk / etno / world , festiwal muzyczny
  lip 17-21
  środa - niedziela
  Gdynia, Park Kolibki w Orłowie
  Globaltica Festival 2019

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni