• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Czas na grę / Gra na czas

Zapraszamy do Dwóch Zmian na dźwiękowe warsztaty muzyczne: "Czas na grę / Gra na czas" przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat z opiekunami.

gru 10

niedziela, godz. 10:00, 11:30

bilety 48 zł
ulgowy 19 - 37 zł
Kup bilet
gru 30-31

sobota - niedziela

Gdańsk,
bilety 899 zł
Jak powiedział kiedyś słynny amerykański kompozytor John Cage :muzyka jest wszędzie.To fakt. Poszukamy jej wspólnie zaczynając od body drummingu - czyli grania na swoim ciele, poznamy instrumenty z różnych stron świata między innymi kalimby i karimby, tary, gadający i szumiący bęben. Pogramy na rurach tonalnych, dzwonkach rurowych a także na warzywach. Zastanowimy się też nad brzmieniem ciszy i nad tym jak muzyka przepływa w czasie.

Przekonamy się, że grać może każdy i na wszystkim, trzeba tylko spróbować. Stworzymy orkiestrę i wspólnie poimprowizujemy. Rozpoczniemy nowy rok szkolny od odkrycia tego co nam w duszy gra!

Warsztaty poprowadzi Joanna Bronisławska / ASI MINA - artystka, muzyk, pedagog, animatorka kultury, aktywistka, związana z wytwórnią niezależną mik.musik.! Członkini zespołów Mołr Drammaz i The Complainer, które współtworzyła z bratem Wojciechem Kucharczykiem. Od 2006 rozpoczęła działalność solową.

Od ponad 20 lat zajmuje się pozasystemową edukacją muzyczną. Prowadzi liczne autorskie warsztaty muzyczne.

Współpracuje z wieloma artystami z kraju i ze świata.

Asia tak mówi o swojej działalności:
"Muzyka dla mnie głównie jest pretekstem. Pretekstem do spotkania z innymi a także ze sobą, do wspólnego tworzenia, do zagłębienia i wsłuchania się w siebie, do otwarcia, uwrażliwiania i podróżowania. Muzyka częściej łączy niż dzieli. Uczymy słuchać się nawzajem, współpracować, zmieniamy myślenie.Dźwięki to dodatkowy wymiar, który możemy odkryć i poszerzyć sposób postrzegania świata. Od pewnego czasu staram się prowadzić jak najwięcej warsztatów rodzinnych. Zaobserwowałam coraz większą chęć rodziców do "podrzucenia" dzieci gdzieś, i mieć w tym czasie czas dla siebie. Sama jestem mamą dwójki chłopaków i często marzę o chwili wytchnienia jednak wierzę, że wspólne działanie zbliża i pozwala poznać swoją rodzinę lepiej w nowej sytuacji. Tworzymy razem, robimy coś z pozoru abstrakcyjnego. To nie szkoła, nie dom, nie leniuchowanie. Inny stan. To co interesuje mnie chyba najbardziej to,że prowadząc tego typu zajęcia, staję się niejako odpowiedzialna za tworzenie dobrych wspomnień. A przecież gdzieś tam, na końcu to nam właśnie zostanie."

Warsztaty sfinansowane przez Miasto Sopot.

foto z BWA Katowice Sztuka w naszym wieku - Katarzyna Goczoł.

Informacja o biletach

Wstęp bezpłatny, ilość miejsc ograniczona.
Obowiązują zapisy: dwiezmiany@gmail.com

Opinie