• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Cudowne lata

Cudowne Lata mają na swoim koncie dwa albumy: Kółko i krzyżyk (2019, wydawnictwo Thin Man Records i Trzy Szóstki) i Zabrałaś dziewczynę chłopakom (2022, wydawnictwo cyfrowe, własne). Tworzą muzykę, którą można wrzucić do szufladki indie pop albo opisać tak: dziewczyńskość, odrobina punku i nostalgia. Zespół tworzą Ania Włodarczyk i Amina Dargham, od kilku lat będąc szczęśliwą parą w twórczości i życiu. Inspiruje je gitarowa alternatywa, polski jazz-pop z lat 70. i 80., muzyka arabska.

Musicie wiedzieć, że mamy do czynienia z jednym z najciekawszych polskich zespołów. Być może wiedzieliście, ale jeśli twórczość pań do tej pory wam umknęła, nie musicie czuć się winni: to nie pierwszy w historii przypadek, w którym najciekawsze jest to, co mało eksponowane () Na debiutanckim Kółku i krzyżyku Cudowne Lata pokazały, jak brzmieć świeżo i retromańsko zarazem. Zabrałaś dziewczynę chłopakom to twórcze rozwinięcie tej formuły: wciąż znajdziemy tu echa polskiego ujazzowionego popu z przełomu lat 80. i 90. oraz sporo trzetrzelewszczyzny i jurksztowszczyzny (wokal Anny Włodarczyk znakomity jak zawsze! dowodem choćby świetne Zapominanie z break-beatową perkusją). Tym razem silniej do głosu dochodzi dziedzictwo Aminy Dargham na nowym longplayu wątek bliskowschodni znajduje swoje dosłowne odbicie zarówno w instrumentalnym Amar, jak i w śpiewanym przez Dargham Bise, lo-fi bossanovie. No i w pokręconej, syntezatorowej melodii z Dinozaurów i kosmitów, dziwacznym storytellingu, który z czasem ukazuje przed nami swoje prawdziwe znaczenie. Mateusz Witkowski

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Ania Włodarczyk: Przy tej płycie bardzo często zmieniały się koncepcje. W 2020 roku bardzo dużo słuchałam Joni Mitchell czy The Carpenters, muzyki z lat 70. Zawsze mnie do tego ciągnęło. W międzyczasie z Aminą zaczęłyśmy słuchać muzyki ze świata arabskiego, co zaowocowało audycją Ya Habibte w Radiu Kapitał. W końcu też w to lato Amina zabrała mnie do Bejrutu, skąd pochodzi jej tata i gdzie się wychowała, więc naturalnie zapragnęłyśmy dodać elementy muzyki tamtego regionu do naszych utworów. Ważnym elementem był sprowadzony z Turcji saz, na którym gra Amina. Zgodziła się też zaśpiewać w dwóch piosenkach po arabsku, choć nie lubi śpiewać. Czasem ciężko nam wybrać jeden styl, bo bardzo lubimy też gitarowe granie jak alternatywę z lat 90., zespół Heart, czy współczesne Goat Girl. (allaboutmusic.pl)

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  35 - 40 zł
 • Bilet ulgowy
  20 zł
20 zł ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów, na Kartę Dużej Rodziny, obywatele Ukrainy tylko w kasie Klubu
35 zł super zniżka* na Kartę do Kultury tylko w kasie Klubu
40 zł bez zniżek w sklepie internetowym i w kasie Klubu
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)
Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom, na Kartę Dużej Rodziny oraz obywatelom Ukrainy za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub Karty.
Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl. Regulaminy sprzedaży znajdują się na stronie Klubu Żak www.klubzak.com.pl
Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 w.117.

Opinie

 • festiwal muzyczny , muzyka alternatywna , muzyka elektroniczna
  wrz 22-24
  piątek - niedziela, g. 20:00
  Sopot, Państwowa Galeria Sztuki
  OSA Festival 2023