Impreza już się odbyła

Cud nad Martwą Wisłą (2 opinie)

Cud Nad Martwą Wisłą Niebo/Kosmos - Festiwal artystyczny dla dzieci.

Czy wiesz dokąd prowadzi droga mleczna i jakie są granice kosmosu? Znasz historię powstania i działania teleskopu? Chcesz zobaczyć narodziny gwiazdy i przyjrzeć się pierścieniom Saturna? A może potrafisz wymienić rodzaje galaktyk i odpowiedzieć na pytanie dlaczego gwiazdy mają różne kolory?

Tegoroczny festiwal organizowany przez Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, będzie doskonałą okazją do odkrycia tajemnic nieba i kosmosu. Stanie się on również pretekstem do aktywnego spędzenia wolnego czasu w Nowym Porcie - który tego dnia stanie się Nowym Portem Kosmicznym przenoszącym nas w inne rejony galaktyki.

Na podwórku Łaźni w Nowym Porcie przy ul. Strajku Dokerów 5, dzieci będą mogły uczestniczyć w różnorodnych zajęciach i zabawach. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Podczas warsztatów kulinarnych prowadzonych przez Kolektyw Samo Dobro, uczestnicy stworzą kosmicznie smaczne potrawy. W trakcie CUDACZNEGO SITA chętni będą mogli nadrukować na koszulkach cudaczne cudaki - za pomocą techniki sitodruku. W ŻYWEJ GALERII poczujemy się jak amerykańscy naukowcy, konstruując galaktyczne magnesy oraz girlandy. Warsztat CZY TO PTAK? CZY SAMOLOT? będzie okazją dla małych majsterkowiczów do skonstruowania podniebnych drewnianych zabawek. W ramach festiwalu pomyśleliśmy także o rodzicach. Podczas akcji ROZCHMURZ SIĘ! rodzice będą mieli możliwość zbudowania niebiańskiej karuzeli dla swojego dziecka.

Mieszkańcy Nowego Portu oraz wszyscy, którzy chcieliby poznać magiczne zakątki tej jedynej we wszechświecie dzielnicy, zostaną zaproszeni do udziału w GRZE MIEJSKIEJ - która odbędzie się przy czynnym udziale cudaków i kosmitów.

Niezwykłą atrakcją festiwalu będzie MOBILNE PLANETARIUM, dzięki któremu przeniesiemy się na chwilę w kosmos, odsłaniający nam swoje tajemnice. Wewnątrz planetarium, które wyląduje tego dnia w ogródku CSW Łaźnia, znajdziemy odpowiedzi na nurtujące nas kosmiczne pytania.

Na koniec tego długiego dnia, który wspólnie spędzimy z głowami w chmurach, odbędzie się plenerowy pokaz filmu dla dzieci. Przygotowane leżaki i poduchy umilą projekcję wszystkim, którzy zdecydują się spędzić ten wieczór w CSW Łaźnia, podczas wieńczącej festiwal projekcji pod gwiazdami.
 
Program:

12.00 - 18.00 ŻYWA GALERIA
międzygalaktyczne warsztaty artystyczne

14.00 - 19.00 MOBILNE PLANETARIUM CASSIOPEIA
odkryjmy zagadki tajemniczego kosmosu

14.00 - 17.00 GRA MIEJSKA
przemierzaj Nowy Port z cudakami i kosmitami

15.00 - 18.00 WARSZTATY KULINARNE PROSTO Z KOSMOSU
kosmiczne gotowanie z Kolektywem Samo Dobro

15.30 - 19.00 CUDACZNE SITO
zrób sobie t-shirt

17.00 - 19.00 ROZCHMURZ SIĘ!
i zrób swojemu dziecku bajeczną karuzelę

20.00 - 21.30 CZY TO PTAK? CZY SAMOLOT?
zabawki z drewna

21.30 - 23.00 KINOPORT W PLENERZE
obejrzymy film Munio: Strażnik Księżyca
(2014, 85', Francja, reż. Alexandre Heboyan, Benoît Philippon)

Przeczytaj także

Opinie (2)

  • Swietna impreza. I w koncu cos dla maluchow bez glosnikow na pol miasta

    • 4 0

  • Oby więcej takich imprez:)

    Super zorganizowana impreza, w której osoby prowadzące w 100% były skupione na dzieciach:) mobilne planetarium-świetna atrakcja! Woda i kawa-niby nic a jednak bardzo wiele:) leżaki, gazety i książki dla rodziców:) Wielkie brawa dla organizatorów!!! Oby więcej takich imprez a nie warsztaty dla dzieci pt: tu macie kredki i farbki i róbcie co chcecie.

    • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.