• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Cubeman B-Day Bash: Porro x Cubeman x Romero x MC Czytaj Czapa

To niebezpieczny wynalazek. Fascynuje. Niemało kosztuje. Często mocno nadwyręża budżet domowy. Wyjątkowo uzależnia. Ma w sobie niesamowitą magię. Płyta winylowa, której ponowny renesans i powrót do klubowych łask, ogłosiły na nowo niektóre media, dla tych trzech jegomości od lat stanowi najcięższą amunicję w imprezowych potyczkach.

cze 3

sobota, godz. 22:00

Sopot,
Wstęp wolny

w każdą sobotę (do 16.12), godz. 18:00 - 22:30

Gdańsk,
bilety 35 zł
W sobotę 20 czerwca gościnne wnętrza sopockiej Mewy Towarzyskiej wypełnią dźwięki generowane z gramofonów i kręcących się na nich czarnych placków. Gatunkowy eklektyzm będzie wypadkową muzycznych fascynacji i preferencji djów: Porro, Romero i Cubemana. Można się więc spodziewać klubowych, funkowych beatów, reggae-mash-upowych wariacji czy ragga-junglowej gimnastyki.

Skromnym przyczynkiem do całej celebracji dźwięków z winyli są rocznice pojawienia się na planecie jednego z grających, oraz pierwszego pojawienia się za gramofonami.


CUBEMAN

Selektor i promotor muzyki jamajskiej aktywnie działający od 2005 roku. Początkowo związany z Radio Sensi sound i cyklicznymi imprezami w gdyńskiej Mandragorze.

Współpracował z Cheebah crew oraz francuskim selektorem Brigadier JC, z którym organizował comiesięczne reggae uczty pod nazwą "Roots Factory". Od dobrych kilku lat niestrudzony emisariusz korzennych brzmień w szeregach kolektywu No Duck Crew.

Po jego selekcji można spodziewać się zarówno staroci spod znaku ska, rocksteady, rootsowych i rub-a-dubowych hitów, jak również bardziej współczesnych brzmień - dancehall, digital dub, modern roots i ragga jungle.


PORRO

Pasjonat i kolekcjoner szeroko pojętej muzyki niekomercyjnej, tłoczonej na czarnym nośniku, zwanym vinylem. W latach 2002-2007 bardzo aktywnie udzielał się jako DJ na trójmiejskiej i ogólnopolskiej scenie klubowej. Pierwszy rezydent kultowej sopockiej Papryki, gdzie zaciekle promował dźwięki z gatunku Nu Funk, Mush-Up Funk, Funky Breakbeat i Broken Beat.

Obecnie w jego setach FUNK nadal stanowi główny teren muzycznej penetracji, zapuszcza się także w jamajskie rejony Mash-Up Reggae oraz Dub Music. Jako 1/4 składu formacji Groovekojad Sound System odwiedził 28 miast Polski, gdzie w ramach 3-miesięcznej trasy Simplus Tour 2005, poprzedzał występy Reni Jusis. Z trójmiejskimi i zagranicznymi muzykami tworzył na scenie żywe sound systemy, czego efektem były cotygodniowe jam session podczas Żywych Śród w sopockim klubie Papryka lub piątkowe melanże Trio Sexlusiv w gdańskim Mechaniku. Wraz z MC Glennskiim współorganizował kilka edycji Bałtyk Breaks w legendarnym krakowskim klubie Prozak oraz dziesiątki funkowych imprez typu DJ+MC. Od roku 2012 wraz z DJ Cubemanem organizował cykl Broken Regał, gdzie z czarnych płyt promowany był połamany i jamajski sound.

Realizując swoją muzyczną pasję, miał okazję supportować wielu producentów światowego formatu, m.in. Dub Pistols & Barry Ashworth, Soul Of Man, Drumattic Twins, Dublex Inc., Dreadzone, Plej, Hird & Yukimi Nagano, Tutto Matto, Tom Neville czy Andreas Saag & Ernesto. Aktywnie udzielał się za deckami z różnymi postaciami funkowej i hip-hopowej sceny, wśród których byli Romero, Cez14, DJ Wojak, Ziomboi Klika, Ojciec Karol, Simc!, Bogusz JR, Envee, Maceo Wyro (RIP) i inni.

W ubiegłym dziesięcioleciu stale współpracował z trójmiejskimi klubami Papryka, Klubowa, Sfinks, Soho, Siouxie, Mechanik, Mandragora, Ucho, Mandarynka i wieloma innymi, których nazw już nie pamięta.

Obecnie na deskach sopockiej Mewy Towarzyskiej organizuje cykliczne imprezy Gimme The Breaks, gdzie zaprasza uznane osobistości sceny Funky Beatz z naszego pięknego kraju nad Wisłą.


ROMERO

Jako DJ zadebiutował w 1992 roku w gdańskich klubach studenckich. W 1993 roku założył regularnie działający klub undergroundowy w Trójmieście - "Forty", który był kultowym miejscem dla wczesnych klubowiczów.

Od 1995 roku przez kilka lat wraz z grupą przyjaciół działał pod szyldem "Jazz Nojz". W tym samym czasie organizował, grał i promował w różnych miejscach Trójmiasta imprezy klubowe, na których usłyszeć było można acid jazz i funk. W 1996 roku kupił gramofony i zaczął grać z vinyli, początkowo funky house, jednak szybko przechodząc na bigbeat i breakbeat.

Pod koniec ubiegłego wieku wraz z Glennem Meyerem (MC Glennski) założył "Jazz Nojz Break System". W nowym stuleciu dołączył do tej grupy saksofonista Mikołaj Trzaska. Grając w takim składzie dotrwali do 2003 roku, kiedy to idea soundsystemu upadła.

DJ Romero grywał w większości znaczących klubów Trójmiasta i Polski. Kilkakrotnie grał w Berlinie i Sztutgarcie. Rezydował w sopockim klubie "Sfinks" od początku jego działalności, dzięki czemu miał okazję supportować większość liczących się DJ'ów i producentów sceny funkybreak i nu school, które to style preferuje w swoich setach.
Tworzy wciąż kolejne żywe projekty wraz z uznanymi muzykami.


MC CZYTAJ CZAPA

Nawijacz z majkrofonem :)

Informacja o biletach

do 22:00 - lista fb wstęp free / po 22:00 - 10 zł

Opinie