stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Confusion Project & Andrei Konstantinov

8 - 13 września 2020

Gdańsk
bilety 90 - 350 zł
lis 15

niedziela, godz. 19:30

Gdynia,
bilety 30 zł
Kup bilet
24 marca o godz. 19:19 zapraszamy na kolejny koncert z cyklu: Gdańskie Kawiarnie Jazzowe. Wystąpi Confusion Project - gościnnie na saksofonie: Andrei Konstantinov

jazz - koncerty w Trójmieście


wystąpi:
Confusion Project&Andrei Konstantinov
W składzie:
Michał Ciesielski - fortepian,
Paweł Urowski - gitara basowa,
Adam Golicki - perkusja,
gościnnie: Andrei Konstantinov - skasofon.

Andrei Konstantinov - saksofonista jazzowy, kompozytor i aranżer, związany z muzyką akademicką. Zwycięzca wszechrosyjskich (Delphic Games 2008) i międzynarodowych konkursów muzycznych ("Nadzieja 2014" w Krasnojarsku, "Siberian Assembly" 2014 w Nowosybirsku). Brał także udział w wielu festiwalach jazzowych ("Jazz nad jeziorem Bajkał" w Irkucku; "Jazz w starej twierdzy" w Nowokuzniecku, festiwal jazzowy w mieście Ułan-Ude, itp.)

W 2013 roku założył kwartet JAZZ TALES grający muzykę fusion, który na początku 2014 roku został laureatem Grand Prix 1 Międzynarodowego Festiwalu "Na skrzydłach jazzu". W tym samym roku kwartet przekształcił się w trio organowe, w związku z odejściem basisty. Repertuar zespołu obejmował w jednej trzeciej oryginalne kompozycje A. Konstantinova, a w dwóch trzecich standardy jazzowe i utwory współczesnych saksofonistów muzycznych, głównie J. Redmana, M. Breckera, C. Pottera, B. Mintzera i innych.

W 2015 roku Andrei Konstantinov stworzył tradycyjny jazzowy kwartet składający się z najlepszych muzyków jazzowych z miasta Nowosybirsk (Suworow, Averchinkov, Nikitin) specjalizujący się w bardziej tradycyjnym jazzie. Eksperymentując w tym czasie, Andrey dał koncert z niezwykłym składem (sax, klawisze, cajon).

Wziął także udział w ciekawym projekcie utalentowanego muzyka Wasilija Błochina, który umiejętnie zaaranżował 16-taktową muzykę z gry "Dendy" (jedna z wersji z Andreyem Konstantinovem zdobyła pierwsze miejsce na międzynarodowym konkursie muzyki do gier w Stanach Zjednoczonych.).

Confusion Project to trio z Trójmiasta, które powstało na początku 2013 roku. Ambicją zespołu jest ukazanie muzyki Jazz-Fusion w świeżej, zwiewnej, tryskającej pomysłami odsłonie. Na ogólny wyraz muzyki Confusion Project składają się niebanalne, rozbudowane kompozycje czerpiące z szerokiej palety stylistyk (od muzyki poważnej przez dixieland i swing po muzykę latynoską, rockową czy drum'n'bass) oraz wspólne dążenie muzyków do tego, aby zachować w swojej grze balans między błyskotliwością i humorystycznością, a subtelnością i intymnością.

Trio ma na swoim koncie wyróżnienie na School&JazzFestival 2013, a także III miejsce oraz nagrodę indywidualną dla Michała Ciesielskiego na IX Europejskich Integracjach Muzycznych. W 2014 roku wystąpili w finale European Jazz Contest, jako jeden z 4 najlepszych zespołów jazzowych z całej Europy.

W 2014 r. ukazała się ich pierwsza debiutancka płyta "How to Steal a Piano" (BCD CDN 34). W grudniu 2015r. nakładem BCD Records ukazał się ich drugi album "The Future Starts Now". Dochód ze sprzedaży płyt zostanie przekazany na konto Polskiej Akcji Humanitarnej. W czerwcu ub. roku zespół uczestniczył w Międzynarodowym Konkursie jazzowym "Big Sky 2016" w Moskwie i tam muzycy zapoznali się z saksofonistą Andreiem Konstantinem, który zajął I miejsce w kategorii Solista - instrumentalista. Wtedy też zrodziła się idea opracowania wspólnego projektu.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij