stat
PATRONAT

Coma: Blisko

W październiku rozpocznie się trasa koncertowa z okazji XX-lecia działalności zespołu COMA. Trasa jest wyjątkowa, ponieważ zespół zdecydował, że chce zagrać koncerty w salach, które wielkością pozwolą być BLISKO publiczności, aby podziękować za ostatnie 20 lat.Pierwsza próba grupy miała miejsce w okolicach 12 listopada 1998 roku w piwnicy w domu Dominika Witczaka, ten moment uznaje się za początek kapeli. Na próbie powstały dwa utwory - "Pasażer" i "Pokój bez widoków". Melodia, a potem tekst - taką przyjęliśmy strategię. Grało się dobrze. Rogucki zdał egzamin jako nowy wokalista, przyszedł czas pomysleć o profesjonalnej sali prób, mama Dominika nalegała już stanowczo. W warunkach zdemolowanej rozpadem przemysłu włókienniczego Łodzi oznaczało to próby w nieczynnej fabryce. Udało się na terenie "Wifamy". To zakłady, w których produkowano oprócz krosien także obrotnice do czołgów i szable dla wojska, a od tego momentu rocka, reggae, punka, metal i wszystkie inne odmiany muzyki.

To był złoty okres dla dzieciaków w mieście. Setki kapel za małe pieniądze wynajmowały sale w dawnych fabrykach. Wieczorami na dziedzińcach dudniło od zmiksowanych chaotycznie dźwięków. Nikt nie znał słów takich jak PR, target, folołersi, promocja, strategia marketingowa, fonersy, medialny zasięg czy show case. Grało się z miłości i ogromnej potrzeby, by świat, w którym dziewczyny chodziły w rozciągniętych dziurawych swetrach (nieszczęsne wpływy Nirvany) i w którym mortadela smażona w cieście naleśnikowym udawała kotleta schabowego, wydawał się trochę mniej ponury.

Pierwszy koncert odbył się zimą nad klubem "La Strada" na Żeromskiego 52 (nie ma już tego miejsca). Koncert to za duże słowo, 3 kawałki w przerwie między setami zespołu Second Hand - tam na gitarze zasuwał Kobez, który dołączy do Comy za kilka lat. Następne granie to już poważny temat. 30 minut na juwenaliach Politechniki Łódzkiej. Po nas Kuśka Brothers, tak to dziwna nazwa, potem już tylko T. Love. Emocje, trema i sukces, w sensie rodzinie się podobało - "może kolejne kawałki zrobicie trochę spokojniejsze i naprawdę jeszcze kilka koncertów zagracie".

Pierwsza "trasa" to około 10ciu koncertów w jednym klubie - raz, dwa razy w miesiącu w legendarnym Iron Horse, wynagrodzenie - kufel piwa na głowę. Kiedy oprócz rodziny jako słuchacze zaczęli pojawiać się inni ludzie, wiedzieliśmy, że coś się dzieje. Kiedy w garderobie przed kolejnym koncertem pojawiła się krata piwa, wiedzieliśmy, że to sukces. Kiedy po ostatnim koncercie podszedł do nas właściciel i powiedział idzie tak dobrze, że za rok już u mnie nie zagracie, wiedzieliśmy, że nie zagramy. Pojawiło się to, co najważniejsze - fani, tacy prawdziwi z ciała i kości. Nie podchodzili tylko po fotkę na Insta, (nie było Instagrama), chcieli z nami być. Minęło 20 lat, my nadal chcemy być z Wami! Zagramy 20 koncertów w mniejszych salach, aby być BLISKO. 20 lat to dobra okazja do spotkania bez Instagrama.

Do zobaczenia,
zespół COMA

Gość koncertu: The Pau
The Pau to solowy projekt Pauliny, która w autorskich kompozycjach sama gra na wszystkich instrumentach. Muzyka The Pau to połączenie gitarowych riffów i połamanych rytmów. Czasami mocniej, czasami lżej. Pierwszy koncert The Pau odbył się w styczniu 2015 i od tego czasu zagrała około 200 koncertów. Wystąpiła na kilku festiwalach m.in. Soundedit i Róbrege. The Pau znalazła się wśród 10 finalistów pierwszej edycji plebiscytu Sanki 2018 czyli najbardziej obiecujących twarzy na polskiej scenie muzycznej.

Video:
https://youtu.be/QjDS5gLeJI8
https://youtu.be/XPcqnv5yUyo
https://youtu.be/TQI-PqSvW1E
https://youtu.be/bOabzVwJ8uY

Bandcamp:
https://thepau1.bandcamp.com/releases

Facebook:
https://www.facebook.com/thepauMusic/

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  75 zł
 • Przedsprzedaż
  65 zł
Bilety: 65 zł (przedsprzedaż) / 75 zł (w dniu koncertu)
Dostępne online: Ticketos.pl

Przeczytaj także

Coma - Blisko

lis 23

piątek, godz. 18:00 - 20:00

bilety 65-75 zł

Coma - Blisko

lis 25

niedziela, godz. 19:00 - 22:00

Gdańsk,
bilety 65 - 75 zł
Bilety wyprzedane

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze imprezy

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni