stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Com Truise

Ten koncert to gratka dla fanów muzyki elektronicznej i mrocznych klimatów lat 80. Muzyczny kosmita Com Truise wystąpi w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim 3 września 2019 roku. Artysta zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty "Persuasion System", wydanej przez wytwórnię Ghostly International.

Od niemal dekady historia Coma Truise'a czyli Setha Haleya, nostalgicznego muzycznego kosmity, oparta jest na science fiction i abstrakcyjnych faktach. Wyróżnia go specyficzny styl melodycznego beatu, mglista nostalgia wydobywana z mechanicznej otchłani komputerów. O ile jego poprzednia płyta - "Iteration" - była konceptualną kosmiczną sagą, odzwierciedlającą poważne zmiany w życiu Haleya jako producenta i designera, o tyle jego najnowszy, trzeci już album "Persuasion System" porzuca dawną narrację, osiadając w zupełnie nowym czasie, naznaczonym zmianą - ale już na tej planecie, w teraźniejszości. Jest to, jak dotąd, najbardziej uziemione i najbardziej osobiste z jego dzieł.

muzyka elektroniczna - koncerty w Trójmieście


Projekt rozpoczął się jako eksperyment. Haley przełączył cyfrowe stacje robocze audio (DAW), przebudował paletę dźwięków i otworzył się na to, co się wydarzy. To ćwiczenie uwolniło go od oczekiwań i umożliwiło eksperymentowanie z echem w bezpośredniej zewnętrznej przestrzeni. Pojawiła się grawitacja, a w jej wyniku materialne przepływy między ponurością a wzniosłym napięciem, podziwem dla przestrzeni istnienia, między patrzeniem w przeszłość i rezygnacją, uwolnieniem. "To rodzaj smutnego uśmiechu i machania na pożegnanie, przy jednoczesnym przeżywaniu momentu powitania nowego w swoim życiu" - mówi Haley.

Ta dwoistość - melancholia + optymizm, dawniej + teraz - przenika cały album. Pierwszy singiel, "Existence Schematic", leci w ciemną noc, "spoglądając na krajobraz w dole" - jak mówi Haley - "patrząc na schematyczny układ świateł, zastanawiając się, kto lub co spogląda teraz na mnie, zastanawiając się nad tymi samymi rzeczami, nad wpływem pojedynczego istnienia, nad końcem, początkiem, dokąd odchodzimy i dokąd zmierzamy".

Na takich obserwacjach zbudowany jest egzystencjalny album Coma Truise'a "Persuasion System". Artysta ma nadzieję, że sama muzyka przyniesie słuchaczom jeszcze więcej, że odnajdą w niej własne napięcia i ukojenia.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • jazz , muzyka elektroniczna , soul
  lip 15
  środa, g. 20:00
  Sopot, Teatr BOTO
  LATO w BOTO: CrewKruLove
 • muzyka alternatywna , muzyka elektroniczna
  lip 16
  czwartek, g. 19:00
  Gdańsk, Kolonia
  MusicProd