• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Co znaczy dla ciebie przełom lat 80. I 90. XX wieku? | nabór

Podziel się swoimi wspomnieniami i przemyśleniami na temat okresu transformacji. Osoby mieszkające w Gdańsku lub okolicach zapraszamy do udziału w warsztatach poświęconych okresowi transformacji przełomu lat 80. i 90. XX wieku.

gru 4

niedziela, godz. 11:00

bilety 50 zł
Kup bilet
sty 22

niedziela, godz. 11:00

bilety 10 zł
Przyjdź i podziel się z nami swoimi wspomnieniami, przemyśleniami. Czekamy na zgłoszenia osób w każdym wieku, każdej płci, wykonujące różne zawody, również osoby, które nie mają bezpośrednich doświadczeń z omawianego okresu.

termin nadsyłania zgłoszeń | 10 września 2022
Wybrani kandydaci zostaną powiadomieni do 15 września.

Aby zostać zaproszonym do udziału w warsztatach, należy wypełnić formularz: https://docs.google.com/viewform

Wybrani uczestnicy wezmą udział w serii ćwiczeń grupowych mających na celu przypomnienie lat 19801990. Będzie to przyjazna, nieformalna wymiana doświadczeń, wspomnień i refleksji, do której nie trzeba się wcześniej przygotowywać, ale która jednak będzie wymagała pewnego wysiłku i zaangażowania.

Warsztaty potrwają około 6 godzin.
Organizatorzy zapewniają lunch i przerwy kawowe.

Ponadto każdemu aktywnemu uczestnikowi i uczestniczce po zakończeniu warsztatów zostanie zaoferowane podziękowanie w wysokości 50 euro.

Warsztaty będą częścią projektu badawczego Constructive Advanced Thinking (CAT) pt. Reconstituting Publics through Remembering Transitions: Facilitating Critical Engagement with the 1980-90s on Local and Transnational Scales (Odbudowywanie społeczności poprzez pamiętanie o czasach przemian. Wspieranie krytycznego podejścia do lat 80-90 XX wieku w skali lokalnej i ponadnarodowej). Realizowany przez dr Agnieszkę Mrozik (Polska Akademia Nauk), dr Ksenię Robbe (Uniwersytet w Groningen) i dr. Andreia Zavadskiego (Uniwersytet Humboldta w Berlinie), projekt ten poświęcony jest dialogicznemu pamiętaniu okresu transformacji z przełomu lat 80. i 90. XX wieku w kilku krajach Europy Wschodniej, w tym w Polsce.

Strona projektu (w języku angielskim): https://ias.ceu.edu/reconstituting-publics-through
Warsztaty odbędą się przy wsparciu Europejskiego Centrum Solidarności i Biura Regionalnego Fundacji Friedricha Eberta Dialog Europa Wschodnia.

Informacja o biletach

termin nadsyłania zgłoszeń | 10 września 2022
Wybrani kandydaci zostaną powiadomieni do 15 września.

Aby zostać zaproszonym do udziału w warsztatach, należy wypełnić formularz: https://docs.google.com/viewform

Opinie