• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Co w trawie piszczy? Zajęcia dla dzieci

Fundacja Dbam o Mój Zasięg Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA oddział w Gdyni oraz Casa Cubeddu Ristorante da Domenico serdecznie zapraszają na wyjątkowe i niepowtarzalne spotkanie z przyrodą.

w każdy poniedziałek (do 26.06), godz. 17:00

Gdańsk,
bilety 39 - 45 zł

w każdy czwartek (do 29.06), godz. 11:00 - 11:40

Gdańsk,
bilety 40 zł
Przez zielone okulary kreatywnie spojrzymy na świat natury, a naszymi bohaterami będą trwa (i to co w niej znajdziemy), drzewa i ich owoce, kamienie. Poprzez wspólną zabawę zdobędziemy wiedzę o naturalnym środowisku, zaprojektujemy i własnoręcznie wykonamy dzieła sztuki, (ramki - patyczaki, biżuterię, łuki, kolorowe różdżki). Będzie nam towarzyszyć ruch i muzyka ze słońcem, wiatr a może nawet i deszcz. A wszystko to po to, aby pokazać, jak fascynujący może być świat bez używania mediów cyfrowych. Wszystko, co zrobimy zabieramy do własnych domów, każdy nasz gość dodatkowo zostanie obdarowany przepięknymi materiałami edukacyjnymi dotyczącymi odpowiedzialnego używania cyfrowych dobrodziejstw.

Czas trwania: 2 godziny zegarowe z 15 minutową przerwą
Liczba osób: 30 osób zapisy
Wiek dziecka: 6-8 lat
Przestrzeń: spędzamy czas na zewnątrz, nawet jeśli pada deszcz
Co przynieść ze sobą: siebie, wygodne stroje, buty do biegania, w przypadku deszczu prosimy o zabranie kaloszy i kurtek przeciwdeszczowych.

Inne: zajęcia w obecności rodziców bez ich czynnego uczestnictwa, my dorośli odpuszczamy sobie zakupy w Klifie. Casa Cubeddu Ristorante da Domenico to doskonałe miejsce, aby wypić super pyszną włoską kawę i zjeść rodzinny obiad z najbliższymi.

Przykładowe zajęcia, które wykonamy z dziećmi:
1. Tworzenie cieni z rysunków drzew.
2. Grupowe poszukiwanie ukrytych zagadek.
3. Wykorzystanie "lupy małego przyrodnika"
4. Ćwiczenia relaksacyjno-wyciszające
5. Zabawy muzyczno-ruchowe
6. Robótki ręczne z wykorzystaniem znalezionych darów natury.

UWAGA! Każde dziecko dostanie przepiękne materiały edukacyjne poświęcone odpowiedzialnemu wykorzystywaniu mediów cyfrowych w domu. Do wspólnego z rodzicami zastosowania w domu. Oczywiście to, co zrobimy na miejscu również zagości w Waszych domach

Informacja o biletach

Opinie