stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Claus Peymann opuszcza Bochum i jako dyrektor Burgtheater udaje się do Wiednia - czytanie

Wydarzenie w ramach

Zapraszamy na czytanie performatywne pt. CLAUS PEYMANN OPUSZCZA BOCHUM I JAKO DYREKTOR BURGTHEATER UDAJE SIĘ DO WIEDNIA w ramach Tygodnia Austriackiego w Teatrze Szekspirowskim.

W czytaniu jednej z trzech ostatnio przetłumaczonych dramatoletek Thomasa Bernharda nie staramy się narzucić własnej interpretacji sztuki autora, jedynie próbujemy wydobyć sensy i problemy w niej zawarte. Głównym bohaterem jest dla nas tekst i nie chcemy go w żaden sposób naruszyć - mówi reżyser Piotr Biedroń.

Naszym celem jest wydobycie, przy pomocy środków aktorskich, komicznej sytuacji, w jakiej znajduje się teatr, aktorzy, dramaturdzy, reżyserzy, dyrektorzy i krytycy. Komizm? Tak, ale czy przez prześmieszne dialogi nie dobijamy się do diagnozy austriackiego teatru i Austrii? A może także i polskiego teatru? Być może, bo teatr wszędzie jest polem walki - walki o sztukę i o tworzenie teatru. Zabrzmi to banalnie, ale nie chcemy dawać odpowiedzi. Chcemy bawić tym tekstem, a pytania zrodzą się same.

Autor tekstu: Thomas Bernhard
Przełożyła: Sława Lisiecka

Reżyseria: Piotr Biedroń
Występują: Anna Kociarz i Robert Ninkiewicz

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.