• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Ciné-club Alliance Française

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

W sobotę 25 marca o godz. 14.00 wyświetlamy film, który jest szczególnie bliski naszym sercom. Zapraszamy wszystkich na seans Tęsknoty (Petit pays)!

2 - 8 czerwca 2023, godz. 18:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 10 zł
Kup bilet
Prawie 30 lat temu w małym kraju, Burundi wybuchła wojna domowa. Starcia między Hutu i Tutsi przeplatały się z tymi, które wybuchły w sąsiedniej Rwandzie. Gaël Faye, który obecnie jest znanym i uznanym piosenkarzem, swoje dzieciństwo spędził w stolicy Burundi. Już jako dorosły wyśpiewał w 2012 roku miłosną pocztówkę do swojego kraju z wygnania, a następnie w 2016 roku napisał powieść Petit Pays, w której opowiada o tych masakrach z perspektywy dziecka.

To właśnie filmową adaptację książki Petit Pays proponujemy zobaczyć w najbliższą sobotę w Alliance française Gdańsk. Świetna i pozbawiona patosu historia, która poprzez ścieżki Gabriela, Innocentego i Pacyfika pokazuje, jak nienawiść nagle staje się niekontrolowanym mechanizmem.

Film pokazywany jest w wersji oryginalnej z polskimi napisami. Niektóre sceny mogą być niepokojące dla młodych widzów, dlatego uważamy, że rozsądnie jest mieć ukończone 12 lat, aby uczestniczyć w seansie.

Prosimy o rezerwację darmowych biletów odpowiadając na maila ( alliance.gdansk@gmail.com) lub na facebooku: https://fb.me/e/KyYMC3mK

Informacja o biletach

Prosimy o rezerwację darmowych biletów odpowiadając na maila ( alliance.gdansk@gmail.com) lub na facebooku: https://fb.me/e/KyYMC3mK

Opinie