• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Chrust | Let's Folk! | Noc Kupały

CHRUST, to polska grupa muzyczna grająca szeroko pojętą muzykę etniczną. Trzy zupełnie inne osobowości reprezentujące umiłowane przez siebie style muzyczne (folk, electro, rock) dają w połączeniu niepowtarzalne, współczesne brzmienie zespołu.

Twórczość grupy opiera się na wpływach polskiej muzyki tradycyjnej i słowiańskiej, ale również jest inspirowana takimi zespołami i nazwiskami jak Percival Schuttenbach, Wardruna, Trent Reznor, Tool, czy Igor Herbut.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


CHRUST powstał w Gdańsku w 2021 roku, wtedy też ukazał się pierwszy singiel promujący działalność grupy Hen za Rzeką. Rok później, w maju 2022 roku ukazał się ich pierwszy, w pełni autorski album CHRUST. Mimo krótkiego życiorysu zespołu artyści mają za sobą pierwszą trasę koncertową i festiwalową.

Małgorzata Oleszczuk (wokal, ukulele, flety, chórki) - Absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Uwielbia wielogłosowość i dobrą zabawę podczas koncertów. W Chruście odpowiedzialna za główny wokal i białe harmonie w tle. W życiu codziennym szkoli przyszłych świadomych wokalistów i współpracuje z zespołem babyhats w roli chórków.

Karol Konop (elektronika, syntezator, wokal, produkcja muzyczna) - Na co dzień Inżynier Informatyk, z zamiłowania producent muzyczny. Zagorzały fanboy brzytwy Ockhama i Trenta Reznora. Jego główne inspiracje to Robert Makłowicz i dźwięki wydawane przez modem internetowy. W zespole Chrust odpowiedzialny za sążne brzmienie basu, a po godzinach współtworzy różne projekty w swoim studiu nagraniowym.

Dariusz Mrozek (perkusja i perkusjonalia, spds-x, wokal) - Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Na co dzień pracuje w orkiestrze Straży Granicznej jako perkusista, po godzinach uczy grać na perkusji we własnej szkole muzycznej, a w czasie wolnym gra na perkusji z zamiłowania. W Chruście jest odpowiedzialny za równe granie, sample i wszechobecny hałas. Poza pracą i zespołem współtworzy wiele projektów i inicjatyw muzycznych.
_____________________

LET'S FOLK! to nasz najnowszy cykl imprezowo koncertowy, skierowany do miłośników szeroko rozumianej muzyki folkowej i wiejskiej z różnych części świata.

W wybrane czwartki bawić się zatem będziemy w rytmie country, a także przy ludowym folku, etno, muzyce wyspiarskiej, a nawet szantach.

Wyciagajcie z szaf kowbojki i kapelusze albo wianki i tańczcie na boso. Wracamy do korzeni!

Przeczytaj także

Opinie