stat
Impreza już się odbyła

Chris Norman (7 opinii)

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Chris Norman - legendarny wokalista zespołu Smokie, jeden z najbardziej oryginalnych i znanych brytyjskich muzyków lat 70 i 80 już w kwietniu 2019 odwiedzi Polskę! 28 kwietnia zagra w Ergo Arenie.

Relacja z imprezy

paź 17

sobota, godz. 19:00

Gdynia,
bilety 99-219 zł
Kup bilet
lis 20

piątek, godz. 19:00 - 22:00

Gdańsk Sopot,
bilety 99-149 zł
W ramach europejskiej trasy koncertowej artysta zagra aż dwa koncerty: w katowickim Spodku i gdańsko-sopockiej ERGO ARENIE. Podczas koncertów będzie można usłyszeć nie tylko wielkie przeboje takie jak "Midnight Lady", "Baby I Miss You", "Living Next Door To Alice", ale także utwory z najnowszych płyt wokalisty.

rock - koncerty w Trójmieście


Chris Norman, znany doskonale z zespołu Smokie, wraz z zespołem wielokrotnie okupował pierwsze miejsca europejskich list przebojów. Solową karierę rozpoczął w 1987 roku, wydając od tego czasu aż kilkanaście płyt. Ostatni jego występ w Polsce miał miejsce w 2014 roku.

Koncerty w Polsce zaplanowano na 26 kwietnia i 28 kwietnia 2019 roku. Dotychczas w ramach trasy artysta wraz z zespołem zagrali koncerty dla kilkuset tysięcy fanów w Rosji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, na Litwie oraz w krajach Skandynawii.

Znany z gry w sławnym zespole z lat 70-tych Smokie, Chris Norman rozpoczął karierę solową po opuszczeniu zespołu w 1986 r. Jego pierwszy singiel "Midnight Lady" stał się wielkim hitem w całej Europie, w tym okupował pierwsze miejsce na niemieckiej liście przebojów przez 6 tygodni!

Przeznaczeniem Chrisa Norma był show-biznes, gdyż pochodził z rodziny z powiązaniami w tym przemyśle sięgającymi dwóch pokoleń. Jego dziadkowie odbyli własną trasę koncertową po Anglii podczas I Wojny Światowej, a ich córka Pat (matka Chrisa) dołączyła do grupy tanecznej po ukończeniu szkoły. Pip Norman (ojciec Chrisa) był częścią spektaklu tanecznego/komediowego o nazwie "The Four Jokers" i pracował w całej Europie w latach 30-tych i 40-tych XX wieku. Miał na swoim koncie udział w gali Royal Variety Performance.

Swoją pierwszą gitarę dostał w wieku siedmiu lat, a jego wczesne muzyczne inspiracji związane były z twórczością takich gwiazd jak Elvis Presley, Little Richard, Buddy Holly oraz Lonnie Donegan. Później, grupy beatowe z lat 60-tych, w szczególności The Beatles, oraz piosenkarz folkowy Bob Dylan, miały ogromny wpływ na Chrisa. W szkole założył zespół wraz z gitarzystą Alanem Silsonem. Grał z nim w całej Wielkiej Brytanii pod koniec lat 60-tych i na początku lat 70-tych XX wieku.
W 1974 roku, grupa opracowała własne brzmienie opierające się na trzyczęściowej harmonii i charakterystycznym wokalu Chrisa zawiniętych w dźwięk gitarowego rocka. Był to rodzaj mieszaniny pomiędzy Crosby, Stills & Nash oraz Creedence Clearwater Revival. Następnie, zespół zmienił nazwę na "Smokie", a ich pierwszy album "Pass It Around" został wydany w 1975 r. w wytwórni płytowej RAK Records Mickiego Mosta.

W lecie 1975 r. zespół posiadał swój pierwszy singiel "If you think you know how to love me". Po nim nastąpiła seria 15 singlowych hitów, w tym:

If You Think You Know How To Love Me,
Don't Play Your Rock'N'Roll To Me,
Something's Been Making Me Blue, Wild Angels,
I'll Meet You At Midnight, Living Next Door To Alice,
Lay Back In The Arms Of Someone, It's Your Life,
Needles And Pins, Oh Carol among many others,
A także bardzo udany duet z Suzi Quatro w piosence "Stumblin' In", który dał Chrisowi odczuć pierwszy smak sukcesu poza grupą.

Po jego odejściu z grupy w 1986 r. i serii udanych przebojów solowych w Europie, w 1994 r., Chris otrzymał nagrodę "International video Star of the Year" przyznawaną przez CMT Europe za klipy do piosenek "Jealous Heart", "The Growing Years" oraz "Red Hot Screaming Love".
Przez wiele lat Chris koncertował ze swoim zespołem i co kilka lat wydawał nowy album. Teraz wraca do Wielkiej Brytanii ze wszystkimi swoimi hitami i kilkoma świetnymi nowymi utworami.
www.chris-norman.co.uk

Opinie (7)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.