• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Chór Vyrij | Dźwięki ukraińskiej duszy: muzyczna podróż przez wieki

Zapraszamy w fascynującą podróż po świecie ukraińskiej muzyki, gdzie każda nuta melodii odkrywa duszę niezależnej narodowości członków Chóru Vyrij.

Pierwszym przystankiem w tej muzycznej podróży będą ukraińskie pieśni ludowe. Ich dźwięki roznoszą się nad polami, stepami i szczytami Karpat, niosąc ze sobą echa wieków i tradycji. Zanurzycie się w morze emocji - chwytających za serce melodii, które jednocześnie odzwierciedlają prostotę i głębię ukraińskiej duszy.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Drugi przystanek, to klasyka ukraińskiej muzyki. Usłyszycie utwory wybitnych kompozytorów, których muzyczne dzieła stały się prawdziwymi symbolami krajowego dziedzictwa muzycznego. Ostatnim, trzecim przystankiem, będzie współczesna ukraińska muzyka. Tutaj dotkniecie nowatorstwa i eksperymentów - twórczości współczesnych kompozytorów i wykonawców.

Różnorodność głosów chóru, harmonia, elementy folkloru i światowych nurtów muzycznych połączą się, tworząc dźwięki, który sprawią, że koncert pozostanie w waszych sercach na długo.

Chór Vyrij to ukraiński chór, działający przy Gama GAK. Członków łączy wspólna pasja i miłość do ukraińskiej muzyki. Zachowanie tożsamości narodowej jest dla nich bardzo ważne, a wspólny śpiew ukraińskich pieśni jest jej nieodłącznym elementem. Zespół chóralny łączy zarówno osoby, które przyjechały z Ukrainy jaki i osoby z ukraińskim pochodzeniem urodzone w Polsce. Liderką oraz dyrygentką chóru jest Hanna Malenka (Tekucheva) - ukraińska piosenkarka, kompozytorka, solistka zespołu Hanna. Na swoim koncie zespół ma nagrodę Grand Prix w międzynarodowym konkursie Wszystko będzie Ukraina (Kijów), występ na scenie NOSPR Katowicach. Latem minionego roku zespół wystąpił w Operze Leśnej na Festiwalu BrassWood Fest. Wiosną tego roku zespół zdobył srebrny dyplom na Międzynarodowym festiwalu chóralnym, wziął udział w nagraniach do filmu Chłopi w reżyserii nominowanej na Oskara Doroty Kobieli.
 

Opinie

 • muzyka poważna , pop
  gru 3
  niedziela, g. 19:00
  Gdynia, Polsat Plus Arena Gdynia
  10 Tenorów
 • blues / soul , pop , muzyka chóralna
  gru 3
  niedziela, g. 18:00
  Gdańsk, Oliwski Ratusz Kultury
  Grace Gospel Choir