• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Chór Razzle Dazzle - koncert

Zapraszamy na koncert "City of stars" Chóru "Razzle Dazzle", który zaprezentuje wystrzałowy repertuar muzyki filmowej i rozrywkowej z towarzyszeniem instrumentów. Zabierzemy Was do Hollywood, Krainy lodu i na księżyc! Na słuchaczy czekają przeboje takie jak: "Here Comes The Sun" zespołu "The Beatles", piosenka stulecia "Stand by me", "Barbar' Ann" grupy "The Beach Boys"  czy "Moon River" znane z filmu "Śniadanie u Tiffaniego". Zespołowi towarzyszyć będą instrumentaliści: Dominik Kisiel na fortepianie, Michał Bąk na kontrabasie oraz Łukasz Szlawski na djembe. Chór wystąpi pod kierownictwem Julii Danielewicz.

mar 25

sobota, godz. 17:00

Gdynia,
Wstęp wolny
kwi 21

piątek, godz. 19.00

bilety 40 zł
Kup bilet
Chór mieszany "Razzle Dazzle" powstał w 2018 roku i obecnie liczy 35 członków. Od lipca 2019 roku grupa działa pod skrzydłami Fundacji "Śpiewaj!". To amatorski, kameralny zespół, którego znakiem rozpoznawczym jest światowy repertuar i niecodzienne pomysły zaczerpnięte z edukacji chóralnej z USA i Kanady. Muzykę, jaką śpiewają, doskonale opisuje nazwa ich grupy. Razzle dazzle to wrzawa lub zamieszanie, a samo dazzle znaczy olśniewać. Tak też chcą się prezentować publiczności. Zespołowi przewodzi dyrygentka Zuzanna Popiołkiewicz - absolwentka dyrygentury chóralnej Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Marcina Tomczaka i prawa na Uniwersytecie Gdańskim. W 2012 roku jako reprezentantka Polski prowadziła warsztaty muzyki polskiej dla amerykańskiej organizacji Singers of United Lands w 23 stanach USA, Kanadzie, Kenii, Zimbabwe i Zambii. Dyrygowała też chórami Symphony Chorus of New Orleans w Nowym Orleanie czy Nairobi Chamber Choir z Kenii.

muzyka chóralna - koncerty w Trójmieście


Zespół zaśpiewał do tej pory ponad 50 koncertów w najważniejszych ośrodkach kultury w Trójmieście. W grudniu 2020 roku otrzymał Złoty medal na 2nd World Virtual Choir Festival w Bandung w Indonezji kategorii Pop and Jazz za wideo do utworu "Barbar' Ann" zespołu "The Beach Boys". Spośród 72 teledysków nadesłanych z całego świata chór został wyróżniony także Nagrodą Specjalną za Best Artistic Visualization. W listopadzie 2019 roku "Razzle Dazzle" wyśpiewał srebro podczas V Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Współczesnej w Gdańsku "Music Everywhere" w kategorii muzyki rozrywkowej, folk i gospel. Dodatkowo w konkurencji "Extra Choir Games" za swoją prezentację otrzymał wyróżnienie za najlepszy kontakt z publicznością. W 2020 roku pierwszy wirtualny teledysk chóru - "Evening Rise" - został wyróżniony prezentacją na Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów Narodowego Centrum Kultury, której tematem były kulturalne działania w sieci.

Opinie