stat
Impreza już się odbyła

Chopin nad wodami Motławy: Sławomir Wilk

Wydarzenie w ramach

sty 17

poniedziałek, godz. 19:00

bilety 90 - 140 zł
Kup bilet
CHOPIN NAD WODAMI MOTŁAWY
Czwartek, 24. lipiec 2014, 20:30

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Salon Gdański na Ołowiance
CYKLE KONCERTOWE
Chopin nad wodami Motławy

Wystąpi:
Sławomir Wilk

Konrad Mielnik - prowadzenie.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

-----

SŁAWOMIR WILK
Pianista, urodzony 4 stycznia 1982 w Szczecinie. Grę na fortepianie rozpoczął w wieku sześciu lat. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie studiował grę na fortepianie w klasie Waldemara Wojtala. Obecnie odbywa studia podyplomowe w Royal Irish Academy of Music pod kierunkiem Johna O'Conora. Swoje umiejętności doskonalił podczas mistrzowskich kursów interpretacyjnych, prowadzonych m.in. przez Kevina Kennera, Bernarda Ringeissena, Wierę Nosinę, Ewę Pobłocką, Yoheved Kaplinsky, Irmę Hofmeister, Włodzimierza Obidowicza, Dinę Joffe. W 2003 ukończył Letnią Akademię Muzyczną w Lipsku, zorganizowaną przez Hochschule für Musik und Theater w Lipsku we współpracy z Juilliard School of Music w Nowym Jorku, w 2005 - Międzynarodowe Warsztaty Pianistyczne Tel Hai w Izraelu, których został laureatem.

W 2007 wziął udział w Letniej Szkole Muzycznej i Festiwalu w Aspen w Colorado (Stany Zjednoczone). Jest laureatem wielu konkursów, m.in. III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Mariańskich Łaźniach (1999), IV nagrody na Międzynarodowym Konkursie im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy oraz nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie Sonaty es-moll Paderewskiego (2001), III nagrody na Europejskim Konkursie Chopinowskim w Darmstadt (2002), II nagrody na Ogólnopolskim Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2002). Ponadto w 2004 dotarł do ćwierćfinału Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Sydney, w 2005 otrzymał tytuł Laureata "Estrady Młodych" na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku oraz został półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2006 był półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Hamamatsu. W tym samym roku, wraz z triem fortepianowym Darius Piano Trio, zwyciężył na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Johannesa Brahmsa w Gdańska oraz zajął III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Kameralnym w Poertschach (Austria). Jest stypendystą Premiera Rzeczypospolitej Polskiej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta miasta Szczecina, Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Towarzystwa Przyjaciół Szczecina oraz Rządu Niemieckiego.

Sławomir Wilk występował jako solista z recitalami i w koncertach symfonicznych w Polsce oraz za granicą, m.in. w Szwecji z Orkiestrą Filharmonii Bałtyckiej, Czechach, Niemczech (Usedomer Musikfestival), we Francji, w Australii i Chinach. W swoim dorobku ma wiele nagrań radiowych i telewizyjnych. W 2004 dla wytwórni DUX zarejestrował, wraz ze skrzypkiem Bartłomiejem Niziołem i orkiestrą Camerata Nova pod dyrekcją Eugeniusza Kusa, utwory Feliksa Mendelssohna-Bartholdy (Koncert na skrzypce, fortepian i orkiestrę d-moll, Largo i Allegro d-moll na fortepian i orkiestrę smyczkową).

W 2010 ukazała się płyta "Sławomir Wilk - Fryderyk Chopin", na której pianista gra dwanaście utworów polskiego kompozytora. W 2001 artysta został uhonorowany Nagrodą Towarzystwa Przyjaciół Sztuki w Gdańsku, w 2002 - Nagrodą Towarzystwa Ubezpieczeniowego Allianz Polska w dziedzinie Kultura, Nauka i Media oraz Nagrodą Artystyczną Prezydenta miasta Szczecina, w 2003 - II nagrodą dla najlepszego studenta Trójmiasta, w 2005 - Nagrodą Prezydenta miasta Gdańska dla młodych twórców. Sławomir Wilk pracuje jako asystent Waldemara Wojtala w Katedrze Fortepianu w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10-20 zł
  • Kontakt
    58 320-62-62
Bilety w cenie: 10-20zł
Bilet rodzinny - 35zł

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.