stat
Impreza już się odbyła

Chopin nad wodami Motławy: Aleksandra Salej

Wydarzenie w ramach

sty 17

poniedziałek, godz. 19:00

bilety 90 - 140 zł
Kup bilet
CHOPIN NAD WODAMI MOTŁAWY

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Salon Gdański na Ołowiance
CYKLE KONCERTOWE
Chopin nad wodami Motławy

Wystąpi:
Aleksandra Salej

Krzysztof Dąbrowski - prowadzenie.

W programie:

Johann Sebastian BACH
Suita francuska E-dur BWV 817: Prelude, Allemande, Courante, Sarabande, Gavotte, Menuet polonais, Bourree, Petit Menuet, Gigue

Fryderyk CHOPIN
Nokturn Des-dur Op. 27 Nr 2
Polonez fis-moll Op. 44

Ferenc LISZT
Dolina Obermana z cyklu Lata pielgrzymstwa

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

-----

ALEKSANDRA SALEJ
Rozpoczęła naukę gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Olsztynie, gdzie kształciła się pod kierunkiem p. Leokadii Watras oraz p. Bogusławy Borkowskiej. Szkołę ukończyła z wyróżnieniem w 2011 roku. Obecnie jest studentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu ad. Kordiana Góry.

W czasie swojej edukacji muzycznej wzięła udział w licznych koncertach, konkursach i festiwalach w wielu miastach Polski (m. in. w Warszawie, Płocku, Szczecinie, Gdańsku, Białymstoku, Olsztynie, Suwałkach), niejednokrotnie zostając ich laureatką.

Uczestniczyła w kursach mistrzowskich i lekcjach otwartych z takimi osobowościami jak Paul Gulda, Dina Yoffe, Alexiej Orłowiecki, Vladimir Slobodyan, Elżbieta Tarnawska. Zajmuje się również muzyką kameralną, studiując pod kierunkiem prof. Anny Prabuckiej-Firlej i dra Roberta Kwiatkowskiego oraz odnosząc sukcesy w konkursach kameralnych (II nagroda Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. J. Zarębskiego w Łomiankach oraz wyróżnienie na VII Międzynarodowym Konkursie Kameralnym im. Stasysa Vainuniasa w Wilnie).

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10-20 zł
  • Kontakt
    58 320-62-62
Bilety w cenie: 10-20 zł
Bilet rodzinny - 35 zł

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.