• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Chillout Classic Concert Baltic String Quartet

RELAKSACYJNA MUZYKA NA ŻYWO! KONCERT Chillout Classic Recital BY Baltic String Quartet w premium restaurant & shows ORIA MAGIC HOUSE w sercu Gdańska nad samą Motławą już 28 września - czwartek.

Przybądźcie wcześniej na wyśmienitą kolację- jeszcze tylko do końca września w ofercie tematycznej letnia KUCHNIA IBERYJSKA - i znakomite KOKTAJLE Już o 19.00 zapraszamy Was na wygodne leżaki, pufy, huśtawki na relaks przy muzyce na żywo...Bądźcie punktualni , bo koncert transmitujemy do Radia Spin.

Wstęp: 60 zł bilety dostępne na kupbilecik.pl- https://kbq.pl/106514, w Orii lub "na wejściu", jeśli będą jeszcze wolne miejsca.

----------------

RELAXING LIVE MUSIC !!! CONCERT Chillout Classic Recital BY Baltic String Quartet w at premium restaurant & shows ORIA MAGIC HOUSE in the heart of Gdańsk by  the Motława River

September 28 - Thursday 19.00
Come earlier for a delicious dinner - only until the end of September in the thematic offer summer IBERIAN CUISINE - and excellent COCKTAILS. At 7.00 pm we invite you to comfortable sunbeds, poufs, swings to relax with live music ... Be punctual, because the concert is broadcast on the Radio Spin.
Admission: PLN 60. Tickets available at kupbilecik.pl- https://kbq.pl/106514, at Oria or "at the entrance", if there are still free places available.

------------------------

Festiwal Chillout Classic 702 to 3. edycja wydarzenia muzyczno-literackiego, które zainicjowano w roku 700-lecia Straszyna. Tegoroczna nawiązuje do 100. rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej. Główną ideą Festiwalu jest słuchanie muzyki przez publiczność w pozycji najbardziej wygodnej, relaksacyjnej na leżakach, materacach i dodatkowo przy zgaszonym świetle. Wszystko po to, by zminimalizować zmysły i wytężyć słuch, odprężyć się i móc chłonąć każdy dźwięk. Filozofią Chillout Classic jest bycie tu i teraz, uważne skupienie się na dźwiękach i przestrzeni pomiędzy.
W tym roku zapraszamy na 6 koncertów, m. innymi: Glass Duo, Huzy Navigator, Baltic String Quartet, Amelia & Smooth Jazz Trio, dwa wykłady muzyczne, wernisaż Vasyla Netsko, 10 pikników Chillout Classic Session, rodzinne pieczenie ciasteczek z Piekarnią Mielnik. W części literackiej odbędzie się spotkanie z Michałem Rusinkiem wieloletnim sekretarzem noblistki, wielopokoleniowa zabawa literacka oraz familijna gra terenowa "Lepiej Szymborska".

W tym roku trzy wydarzenia odbędą się w Gdańsku w pięknych wnętrzach Oria Magic House

Festiwal otrzymał wsparcie finansowe Województwa Pomorskiego oraz Gminy Pruszcz Gdański. 
Patronat medialny: www.trojmiasto.pl, Prestiż Magazyn Trójmiejski, Radio Spin, Radio Gdańsk.

Baltic String Quartet to gdański kwartet smyczkowy, który tworzą absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku, obecnie związani z Filharmonią Bałtycką i Teatrem Muzycznym. Połączyła ich wspólna pasja, szerokie spojrzenie na sztukę i poczucie humoru. Muzycy spełniają się zarówno w projektach typowo klasycznych jak i bardziej nowatorskich. Ich repertuar łączy muzykę kameralną, rozrywkową, jazzową oraz elementy kabaretu.

Baltic String Quartet jest pomysłodawcą i organizatorem Niedzielnych spotkań z muzyką 13:13, które odbywają się cyklicznie w Gdańskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuki. Od 2008 r. organizuje koncerty pod nazwą Chillout Classic, podczas których widzowie mogą relaksować się przy muzyce, leżąc na wygodnych sofach i leżakach, przy zgaszonym świetle. Z tego pomysłu zrodził się Festiwal Chillout Classic.
Koncert w ramach Festiwalu Chillout Classic 702 będzie transmitowany do Radia Spin. 

Lider kwartetu - Tomasz Diakun jest pomysłodawcą Festiwalu.
 
W programie recitalu Chillout Classic znajdą się zarówno klasyczne przeboje jak Aria z Wariacji Goldbergowskich Bacha, Marzenie Shumanna, Eine Kleine Nachtmusic Mozarta czy Nocturn Es-dur Chopina, jak i muzyka filmowa z takich przebojów filmowych jak Casablanca, Ojciec chrzestny czy Śniadanie u Tiffanego. Nie zabraknie też minimalistycznej muzyki estońskiego kompozytora Arvo Parta czy Erica Satie.
 
To będzie 18 specjalnie dobranych utworów idealnych do relaksu a nawet snu. Hasło na ten wieczór to cytat Paula Claudela "Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza".
 

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  60 zł
 • Kontakt
  796-545-781,
  606-429-090
Ilość miejsc ograniczona.
Miejsca tylko na leżakach i pufach.
Bilety można kupić na miejscu w restauracji Oria Magic House oraz poprzez www.kupbilecik.pl
Tel. do Oria Magic Hause 58 710 11 45

Opinie

 • jazz , muzyka alternatywna , muzyka na żywo
  cze 14-31.01
  g. 20:00
  Sopot, Carnivale Club
  Jam Session Carnivale