stat
Impreza już się odbyła

Cherry / Skolik Project+ Międzynarodowy koncert jazzowy

Stacja Kultura zaprasza 20 listopada 2019 o godz. 18:30 na międzynarodowy koncert jazzowy CHERRY/SKOLIK Project +. Wstęp wolny!

Winter Jazz Days / Ilona Damięcka

gru 27

piątek, godz. 20:00

Wstęp wolny
W listopadzie zapraszamy na dwa koncerty jazzowe:
13.11 18:30 Carrier/Lambert/Bożek/Gadecki
20.11 18:30 CHERRY/SKOLIK Project +

jazz - koncerty w Trójmieście


Miasto Rumia
Rumia NaszeMiasto.pl
Tymczasem w Rumi

Ed Cherry - gitara
Jeden z najlepszych nowojorskich gitarzystów jazzowych, najbardziej znany z wieloletniej współpracy (od 1978 r. do 1992 r.) z trębaczem Dizzym Gillespiem. Występował w kwartecie Gillespiego, w big bandzie oraz w The United Nation Orchestra, której płyta "Live at Royal Festival Hall" (Enja) zdobyła nagrodę Grammy. Współpracował również z wieloma innymi wybitnymi wykonawcami jazzowymi jak Paquito D`Rivera, Henry Threadgill, John Patton, Jon Faddis, Hamiet Bluiett i Paula West. W latach 1997-1998 Cherry współtworzył latynoski jazz band "Crisol", którego liderem był Roy Hargrove, i z którym występował w Havanie na Kubie. Obecnie jest liderem kilku własnych formacji i występuje na całym świecie - od Ameryki, przez Europę, aż po Azję.

Arek Skolik - perkusja
Zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma "Jazz Forum" jako perkusista jazzowy. Należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, raczej chyli on czoła przed dziesięcioleciami tradycji, starając się wpisać w nią swój muzyczny temperament. To nieprzeciętnie muzykalny perkusista o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go w gronie najlepszych perkusistów w kraju. Lista jego współpracowników jest bardzo długa i obejmuje zdecydowaną większość najlepszych polskich jazzmanów. Od wielu lat nagrywał i koncertował z czołówką polskich muzyków jazzowych takich jak: Stanisław Soyka, Wojciech Karolak, Jarosław Śmietana, Janusz Muniak i wielu innych.

Maciej Kitajewski - kontrabas, gitara basowa
Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie gitary basowej i kontrabasu u Michała Barańskiego. Członek licznych zespołów jazzowych. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów jazzowych, m.in. I miejsce na 53. Festiwalu Jazz nad Odrą, I miejsce na Blue Note Jazz Competition, I miejsce na 19. Bielskiej Zadymce Jazzowej czy II miejsce na Big Sky Jazz Festival w Moskwie. Współpracował z wieloma wybitnymi muzykami sceny jazzowej i rozrywkowej, takimi jak: Mike Moreno, Lukas Oravec, Rhonda L. Adams, Wojciech Myrczek, Beata Przybytek, Kasia Moś czy Adam Jarzmik.

Paweł Palcowski - trąbka, flugelhorn

Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Laureat prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. The Akademia Music Awards w Los Angeles na utwór miesiąca (2017, I miejsce), Grand Prix Jazz nad Odrą z zespołem Adam Jarzmik Quintet (2017), Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej z zespołem Adam Jarzmik Quintet (2017), III nagroda B-Jazz International Contest w Belgii z zespołem Maciej Wojcieszuk Quintet (2016), Grand Prix Getxo Jazz Festival w Hiszpanii z zespołem Maciej Wojcieszuk Quintet - 2015 i wiele innych nagród i wyróżnień.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni