stat
Impreza już się odbyła

Charytatywny marsz nordic walking "Young 4 Young"

Startujemy z nową inicjatywą "Young 4 Young" w Trójmieście. Uczniowie II LO w Sopocie oraz X LO w Gdyni wezmą udział w 5 kilometrowym charytatywnym marszu nordic walking odpowiednio w dniach 5 i 6 grudnia 2019r w Sopocie oraz w Gdyni w godzinach 9-13.

Celem marszu, oprócz oczywiście propagowania aktywności sportowej wśród młodzieży, jest zbieranie środków pieniężnych (5 zł od każdego uczestnika), które zostaną w całości przeznaczone na zakup przedmiotów realnie potrzebnych dla młodzieży i dzieci Domu Dziecka "Na Wzgórzu" w Sopocie. Niedawno Dom przeszedł remont i rzeczy użytku codziennego są absolutnie niezbędne. Ponadto wspierają nas sponsorzy, którzy zapłacą 1 zł za każdego startującego w marszu ucznia. W czasie marszu każdy może kibicować młodzieży i wesprzeć młodych ludzi domu dziecka zasilając puszki dedykowanych do zbiórki uczniów liceum.

Chcieliśmy, żeby młodzież była świadoma, że ich każdy krok ma ogromne znaczenie. Rozumiemy to słowo dosłownie, jak i symbolicznie - jest to krok w kierunku zdrowia, krok w kierunku tworzenia świadomości istnienia blisko innego młodego człowieka w potrzebie oraz po prostu krok w kierunku czynienia dobra.

Pragniemy tych młodych ludzi odciągnąć od telefonów, komputerów, żeby mieli radość spędzania aktywnie czasu ze swoimi rówieśnikami, a jeśli 2 razy do roku w takim marszu przyświecać im będzie szczytny i potrzebny cel, to tym bardziej poczują się silniejsi i zjednoczeni wspólną ideą. To też pośrednio buduje ich poczucie własnej wartości.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij