• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Chair | LATO NA TRAWIE

Chair to międzynarodowy duet multimedialnych Artystów - Cura i Hubert Kurkiewicz. Poznali się przez Instagrama, a wszystko za sprawą miłości do krzeseł! Od początku istnienia wyjątkowo zwracają uwagę na wizualny aspekt twórczości, zgrabnie wykorzystując przy tym social-media. Przy projekcie często mowa jest o zespole Chair, a to dlatego, że duet mocno stawia na współpracę i wymianę twórczą z innymi Artystami.

To co grają określają zbitką country-porn-punk, ale śmiało można to przeciągać o kolejne określenia, bo to co robią trudno zamknąć nawet w tak pokrętnej ramie. W swoich utworach potrafią zawrzeć ciekawe obserwacje na temat życia młodego człowieka podszyte nietuzinkowym humorem. Sami mówią, że robią muzykę, żeby zwrócić na siebie uwagę i czuć się docenianymi, i tę szczerość wydaje się doceniać ich publika.

koncerty w Trójmieście


W czerwcu 2022 roku premierują z EPką Po Co Muzyka. Mimo oderwania od rzeczywistości i wyjęcia z kontekstu wydawnictwo składa się z przemyślanych i spójnych kompozycji, skacząc od punku przez country na synthpopie kończąc. Groteska i memiczna otoczka nie powinna jednak odwrócić uwagi od tego co najważniejsze - wypełnionej uczuciami i lękami muzyki. Osobiste historie przeplatają się tutaj z inspiracjami i wieczną potrzebą tworzenia. Wydawnictwo: Tygrysy Records sublabel ART2, którego Dyrektorem Artystycznym jest Błażej Król.

Choć koncertują jedynie od ok. 8 miesięcy, już udało im się zagrać m.in. na Męskim Graniu, Soundrive, FAMIE oraz OFF Festiwalu. Na tym ostatnim zagrali aż trzy razy w ciągu dwóch dni! Musieli naprawdę spodobać się Arturowi Rojkowi Na FAMIe zostali docenieni przez jury w składzie Jarek Szubrycht, Ula Kaczyńksa, Marcin Cichońcki, Michał Taciak nagrodą im. Maksa Szoca za nieszablonową i kreatywną postawę artystyczną! Całe Chair!

Przeczytaj także

Opinie