Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ceremonia otwarcia Jarmarku (27 opinii)

Wydarzenie w ramach

25 lipca / sobota CEREMONIA OTWARCIA

- Ratusz Głownego Miasta, ul. Długa - z przedproża przebieg wydarzeń komentować będzie Kronikarz Miejski

- Zielona Brama, Długi Targ - punkt kulminacyjny, oficjalne otwarc ie Jarmarku przekazanie kluczy, przemowy, życzenia dla mieszkańców, koncert na największym bębnie świata

- Długi Targ - Długa . Trasa parady teatralnej. Wszystkie wydarzenia komentowane będą przez miejskich krzykaczy, ustawionych na drabinach w różnych punk tach Długiego Targu.

START przedproże Ratusza Głównego Miasta / 12.00
W tym miejscu kronikarz miejski opowiadać będzie zgromadzonej publiczności krótką historyję Jarmarku. Na schodach prowadzących do Dworu Artusa ustawią si ę strażnicy miejscy w historycznych strojach, bębniarze, alegorie ze Złotej Bramy i szczudlarze z gdańskimi flagami. Kiedy zabrzmi ratuszowy carillon, na przedprożu pojawią się włodarze miasta i goście honorowi. W asyście heroldów i werblistów wszyscy podążą ku scenie przy Zielonej Bramie. Na czele orszaku stanie złoty Hermes - opiekun kupców.

OFICJALNA CEREMONIA OTWARCIA Zielona Brama / 12.15
Kiedy orszak paradny z udziałem dostojnych gości dotrze do Zielonej Bramy, Mistrz Ceremonii o powitanie przybył ych do gdańskiego grodu turystów i gdańszczan zwróci się do: Przewodniczącego Rady Miasta Gdańska, Prezydenta Miasta Gdańska, Przeora zakonu Dominikanów. Aby tradycji stało się zadość, Prezydent przekaże klucz do bram miasta w ręce reprezentującego kupców prezesa Międzynarodowych Targów Gdańskich. Punktem kulminacyjnym Ceremonii Otwarcia będzie koncert na największym bębnie świata. Do wspólnego odliczania 755 uderzeń w bęben - pod batutą mistrza Bazarnika - zaproszeni zostaną goście honorowi oraz publicznoś ć. Po 754 uderzeniu Mistrz Ceremonii poprosi Prezydenta o oficjalne otwarcie Jarmarku. Prezydent wygłosi tradycyjną formułę: Jarmark św. Dominika Anno Domini 2015 uważam za otwarty!

W tym momencie nastąpi 755. uderzenie w bęben. Długi Targ zaludni się magi cznymi biało - złotymi postaciami, pośród których prym wieść będzie karmazynowy kogut - symbol wszystkich Jarmarków św. Dominika. Hermesa - patrona kupieckiej braci będzie można zobaczyć na ziemi i w powietrzu, w oknach i na dachach. Aktorzy sypiąc złotymi płatkami, życzyć będą wszystkim dobrej zabawy i udanych zakupów. Realizacja - Gdański Archipelag Kultury PLAMA, reżyseria - Elwira Twardowska.

KONCERTY NA NAJWIĘKSZYM BĘBNIE ŚWIATA Długi Targ / 15.00, 17.00, 20.00 Ceremonię otwarcia tradycyjnie uświetni koncert na największym (10 metrów średnicy membrany), najwyższym (1.5 m wysokości) i najcięższym (ponad 3 tony) bębnie świata, na którym zagrać może jednocześnie ponad 100 osób. W koncercie czynny udział weźmie również publiczność pod wodzą koncertmistrza - Ryszarda Bazarnika. Śpiew - Iza Kowalewska.

koncert otwarcia BRODKA Targ Węglowy / 21.30
Burza kręconych włosów, kolory fluo i "Dancing Shoes". Brodka to artystka wszechstronna, charakterna i zadziorna. Zaskakuje intrygującymi ro związaniami muzycznymi, zachwyca wrażliwością, muzyczną świeżością i wspaniałym głosem. Zdobywczyni prestiżowych nagród: Superjedynki, Fryderyków, Róży Gali, SuperHiro oraz nominacji do Paszportu Polityki. Amerykański serwis lifestylowy BuzzFeed określił j ą mianem "księżniczki electropopu". Jej muzyka uzależnia, a płyty zdobywają popularność i uznanie (pokryte złotem: "Album" i "Moje piosenki" i podwójną platyną "Granda"). Odwiedziła sceny Openera, Top Trendy, Art Pop Festiwal i Coke Live Music Festival. Kt o wie, co zaprezentuje gdańskiej publiczności?

POKAZ SZTUCZNYCH OGNI po koncercie

Przeczytaj także

Opinie (27) 1 zablokowana

 • niech Bóg ma mieszkańców głównego i starego miasta w swojej opiece

  • 70 41

 • Gott mit

  uns

  • 4 2

 • To wyprowadź się na obrzeża

  zamieszkaj w np. Koleczkowie, tu nic nima oprócz świętego spokoju, będziesz mógł/ mogła się spokojnie modlić całymi dniami, a CENTRUM MIASTA jak sama nazwa mówi jest dla wszystkich, i ci co tam mieszkają albo ten fakt zaakceptują albo na obrzeża..

  • 17 2

 • Jak się mieszka w centrum miasta to trzeba się liczyć z imprezami. Można zawsze sprzedać mieszkanie i kupić sobie w sypialni Gdańsk Południe i nie narzekać .

  • 98 10

 • Wcale nie narzekamy!

  Mieszkamy od lat koło starówki i nie narzekamy.... wolę pomęczyc się kilka tygodni i mieć gdzie wyjść i na co popatrzeć niż siedzieć w blokowiskach i zanudzać się spacerami w polach ( czyli na nowo wybudowanych osiedlach)

  • 11 3

 • precz

  do lasu buraku będziesz miał ciszę!!!

  • 3 2

 • w Gdańsku nie ma "starówki"

  • 4 2

 • Oj, tak, nie narzekacie, a ta złość to niby skąd i skąd te artykuły w prasie?

  "O konflikcie między właścicielami lokali gastronomicznych a mieszkańcami kamienic na Głównym Mieście pisaliśmy w tekstach Wojna o Główne Miasto. Mieszkańcy chcą spać, a goście pubów bawić się do rana oraz Wojna o Główne Miasto. Oblewają wodą z wiadra, rzucają ziemniakami, a nawet fekaliami. ..

  Spacerów w polu zazdrościcie, a jest czego. Wsi spokojna, wsi wesoła..
  Ludzie uciekają z miast, to jest fakt i nie ma co ubliżać południowcom, że ze wsi. Bo człowiek potrzebuje natury i ciszy jak tlenu, a z betonu i z hałasu straganów i głosu przekupek radości się nie czerpie.

  • 1 0

 • beka, haha

  • 0 0

 • centrum to znaczy dla wszystkich ?

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.