stat
Impreza już się odbyła

Carrier / Lambert / Mazur / Gadecki

cze 8-9

poniedziałek - wtorek, godz. 11:15

bilety 19 zł
Bilety wyprzedane
cze 20

sobota, godz. 20:00

Gdańsk Sopot,
bilety 190 zł
Bilety wyprzedane
François Carrier - wybitny saksofonista altowy. Dotąd wydał 30 albumów w różnych wytwórniach. Grał i nagrywał z gigantami jazzu, takimi jak: Paul Bley, Gary Peacock, Bobo Stenson, Tomasz Stańko, Uri Caine, Jason Moran, Dewey Redman, Mat Maneri, Sonny Greenwich, Jean-Jacques Avenel, John Edwards, Rafał Mazur i wielu innych. Od dłuższego czasu współpracuje z perkusistą Michelem Lambertem - wielokrotnie koncertowali w Europie, w Azji i w Kanadzie. Carrier brał udział w wielu festiwalach jazzowych na całym świecie, m.in. Festival de Jazz de Montreux, Jazz à Vienne, North Sea Jazz Festival, Jazzmandu Festival, Montreal International Jazz Festival, Vancouver Jazz Festival. Przebywał przez sześć miesięcy w Quebec Studio w Londynie (w 2011 roku) oraz kolejne pół roku w Quebec Studio w Rzymie (w 2002 roku), gdzie komponował i rozwijał swoje projekty.

koncerty w Trójmieście


Michel Lambert - jest potomkiem dynastii muzyków klasycznych w Quebec. Po ukończeniu studiów w Conservatoire de Musique de Québec, fascynacja perkusją i kompozycją zainspirowała go do kontynuacji nauki w Berklee College w Bostonie, gdzie jego profesorami byli John Laporta Herb Pomeroy i Greg Hopkins. Obecnie współpracuje z wieloma twórcami, takimi jak: Jeannette Lambert, Reg Schwager, Auguste Quartet, Vincent Gagnon, François Carrier. Współpracował także z muzykami improwizującymi (Dominic Duval, Ellery Eskelin, Malcolm Goldstein). Jest wykładowcą perkusji na McGill University.

Rafał Mazur - muzyk-filozof, zajmuje się praktyką i teorią swobodnej/spontanicznej improwizacji. Od 10 lat prowadzi badania nad strategiami działania stosowanymi w praktyce artystycznej filozofów kręgu wenren. Szczególnie interesuje się zastosowaniem tych strategii w praktyce muzycznej. Strategie te stara się zaadaptować do praktyki swobodnej, dźwiękowej improwizacji w muzyce współczesnej.

Tomasz Gadecki - muzyk ostatnią dekadę poświęcił szeroko rozumianej muzyce improwizowanej. W swojej twórczości na pierwszym miejscu stawia kreatywność i poszukiwanie prawdy do ostatniego dźwięku. Współzałożyciel zespołów: Olbrzym i Kurdupel, Sambar, Band A free, 250 Kg (ćwierć tony), TRC, Helaton. Współpracuje z wieloma muzykami z Polski i świata. Autor muzyki do spektakli teatralnych, muzyk sesyjny w wielu projektach, m.in. Pure Phase Ensemble, Dreadles Lions, Galago, Artur Maćkowiak, Contemporary Noise Sextet, 7FAZ. Współtworzy duet taneczno-muzyczny Acoustic Body z Anną Haracz. Improwizacja, która jest bardzo ważnym elementem jego twórczości sprawia, iż bardzo często pracuje z performerami, malarzami czy poetami.

Informacja o biletach:
Bilety: 20 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu)
Przedsprzedaż online: http://s6.systembiletowy.pl/kmg/system_portal.php/repertoire.html?id=19

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij