stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bunkier - otwarcie (22 opinie)

Gdańsk - miasto, które kryje w sobie wiele tajemniczych zakątków, urzeka pięknem i magią Mariackiej, krzyczy gwarem Jarmarku Dominkańskiego, stuka brukiem na Długiej, stoi dostojnie Żurawiem - świadczy o naszej przeszłości i odzwierciedla teraźniejszość.

Relacja z imprezy

Jest w tym mieście pewien budynek, "niepozorny" olbrzym, ukryty wśród kamienic ulicy Olejarnej ... Pierwszego września każdego roku mieszkańcy wracając z Poczty Polskiej Wolnego Miasta Gdańska przechodzą obok fascynującego odprysku historii i nie wiedzą, że mijają właśnie sześciokondygnacyjny poniemiecki schron.

Zawiłe koleje losu, pasja grupy przyjaciół i przychylność włodarzy Gdańska sprawiły, że opustoszały kolos ponownie zatętnił życiem. Obudzony z letargu znowu został niemym świadkiem niewyobrażalnego trudu, czasochłonnych prac, setek pomysłów, spotkań, burzliwych dyskusji, ale tym razem nie po to, aby zamknąć, chronić ludzi przed światem, ale po to, aby się i na świat i na ludzi otworzyć. Połączyć ponad podziałami wszystkich, którzy chcą zanurzać się w dawnych dziejach i wybiegać myślą w przyszłość, kontemplować sztukę i oddawać się uciechom płynącym z tańca, śpiewu i mocnych trunków...

22 czerwca 2013 roku, w pierwszy dzień lata, klubogaleria BUNKIER otworzy swoje podwoje. Stanie się wyjątkowym miejscem na mapie Trójmiasta, gdzie artyści będą mogli zaprezentować swoje prace. Malarstwo, fotografia, grafika zagoszczą na salach wystawowych, a na scenie prezentacje muzyczne - koncerty, performers, jam sessions. Bunkier to 5 kondygnacji kultury i rozrywki, 2 bary, 2 sale koncertowo-imprezowe, galeria z możliwością zakupu wystawianych prac oraz pub, gdzie filozoficznym dysputom towarzyszyć będzie też smakowita strawa dla ciała.

Połączenie historycznej, niezmienionej z zewnątrz struktury budynku i wewnętrznego przeobrażenia zaskoczy wszystkich.

Eklektyczne wnętrza, zachowana oryginalna substancja architektoniczna i zastosowane rozwiązania designerskie - to nowa przestrzeń dla kultury i odzyskana atrakcja turystyczna dla miasta.

BUNKIER - PO PROSTU MUSISZ TEGO DOŚWIADCZYĆ

W programie otwarcia:
Maraton DJski - będziecie mogli skosztować muzycznej różnorodności Bunkra
GROLSCH SWINGTOP MACHINE
WYSTAWA JARKA KUBICKIEGO
zobacz film PROMO

Przeczytaj także

Opinie (22)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • clubbing / dyskoteka , karaoke
  maj 30
  sobota, g. 21:00
  Gdańsk, Ygrek
  Saturday Night Karaoke
 • muzyka elektroniczna , clubbing / dyskoteka
  cze 20
  sobota, g. 21:00
  Gdynia, Nowy Harem
  Moguai