stat
Impreza już się odbyła

Bułat Okudżawa, Włodzimierz Wysocki

Już 7 czerwca zapraszamy Państwa na niezwykły wieczór poświęcony dwóm największym bardom XX wieku - Włodzimierzowi Wysockiemu i Bułatowi Okudżawie. Ich twórczość wpisała się na zawsze w historię i tradycję piosenki. Swoją charyzmą docierali do milionów odbiorców na całym świecie. Śpiewali na przekór ustrojowi, na przekór KGB, na przekór cenzurze.

Dawali nadzieję. Na scenie teatralnej NOT-u zabrzmią ich największe i najpiękniejsze, także najbardziej znane przeboje. Wykonywać je będą znani aktorzy i pieśniarze: EVGEN MALINOVSKIY, MICHAŁ KONSTRAT, PIOTR KAJETAN MATCZUK.m"Śladem Okudżawy" to niezapomniany, przesycony nostalgią, naznaczony odrobiną filozoficznej zadumy, ale nie pozbawiony humoru i nutki satyry wieczór spędzony z pięknym słowem i cudowną muzyką. Podczas recitalu usłyszymy między innymi: "Pieśń gruzińską'', "Modlitwę", "Pożegnanie podchorążych" oraz wiele innych ballad, w które swój wkład miała także Agnieszka Osiecka. "Nasz Wysocki" - to jedyny w swoim rodzaju program, oparty na twórczości Włodzimierza Wysockiego, w którym dwa różne języki, dwa różne akompaniamenty, dwie jakże odmienne interpretacje tworzą niepowtarzalny polsko-rosyjski dialog muzyczny.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


To niezmiernie ciekawa i śmiała próba zmierzenia się z twórczością najsłynniejszego rosyjskiego barda przez artystów, z których każdy inaczej wyraża swoją emocjonalność oraz postrzeganie rzeczywistości, odzwierciedlonej w tekstach poety w sposób mistrzowski. Pieśni, składające się na ten niezwykły projekt, zostały wybrane przez muzyków w bardzo przemyślany sposób. Program charakteryzuje się zróżnicowaniem pod kątem muzycznym. Utwory ciężkie gatunkowo przeplatane są lekkimi i wesołymi, z których zawsze słynął Włodzimierz Wysocki, oraz nostalgicznymi Bułata Okudżawy. Podczas koncertu muzycy opowiadają barwach i dramatach w ich życiu.

WYKONAWCY:

EVGEN MALINOVSKIY - pieśniarz, aktor, fundator i założyciel Fundacji na rzecz zbliżania kultur OPEN ART, twórca i realizator Międzynarodowego Festiwalu Pieśni i Poezji Włodzimierza Wysockiego oraz Międzynarodowego Festiwalu Zbliżenia Kultur. Urodził się na Syberii. Od 1992 mieszka w Polsce i już w 1993 rozpoczął, trwającą do dziś, przygodę z filmem w "Opowieściach weekendowych" K. Zanussiego. Najnowsze role Evgna Malinovskiego to w filmach "Historia Roja" "Księstwo" "Syberiada polska" oraz w serialach: "Bitwa Warszawska""Ekstradycja" "Fala zbrodni" Wystąpił w spektaklu J. Dymka "Czarnobyl, cztery dni w kwietniu" , przygotowany z okazji 25. rocznicy awarii elektrowni w Czarnobylu. Występował na scenie warszawskiego Teatru Polonia w roli Włodzimierza Wysockiego, w spektaklu "Rajskie jabłka" R. Tuguszewa. Od 2004 roku występuje z koncertami zarówno w Polsce oraz w Rosji, Finlandii, Niemczech, USA, na Litwie, Łotwie i Białorusi. W cyklu "Syberyjski bard zaprasza" artysta wydał 3 płyty - "Prolog" ( 2006), "Tropami Wysockiego - pieśni narowiste" ( 2008), "Śladem Okudżawy" (2011).

MICHAŁ KONSTRAT - muzyk, gitarzysta, śpiewający autor. Śpiewa w języku rosyjskim. Laureat wielu przeglądów i festiwalu muzycznych. Propagator piosenki rosyjskiej. Jego interpretacje są klasyczne, tzn. bliskie oryginalnych wykonań legendarnego Włodzimierza Wysockiego. Muzyk bazuje na repertuarze raczej wesołym i prześmiewczym, nie brak jednak wśród nich utworów poważnych. Współautor płyty "Nasz Wysocki". Koncertował m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych poświęconych Włodzimierzowi Wysockiemu.

PIOTR KAJETAN MATCZUK - pianista, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Absolwent Studium Muzycznego w klasie fortepianu Elżbiety Lickiewicz oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Ma w dorobku płyty: "Rozmowa z piramidami", "Nasz Wysocki" "Bardowie Epoki PRL" - koncert w Teatrze Polskim. Występuje jako muzyk w: "Dopokąd" - Krzysztofa Tynieca "Mężczyzna z zakolami" - Łukasza Majewskiego, "Fascynacje" - Mariana Opani. Oficjalny patronat nad jego twórczością objął Program 2 Telewizji Polskiej. Koncertował w Polsce i w Europie, m.in. w Hadze w Holandii, w Brunssum w bazie wojskowej Sojuszniczego Dowództwa Sił Połączonych NATO dla polskiej kadry dowodzącej misją w Afganistanie, w Vianden w Luksemburgu, wielokrotnie w Berlinie, m.in. w Ernst Reuter Saal, Ufafabrik, Filmbuhne am Steinplatz - wspólny koncert z Józefem Skrzekiem, w Fontanehaus na oficjalnych obchodach 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego, w Kolonii, w Monachium czy we Frankfurcie. Autor muzyki teatralnej i filmowej. Akompaniuje w Teatrze Ateneum, m.in. kierownik muzyczny zespołu Krzysztofa Tyńca, autor muzyki do monodramu "Życiorys" w reż. Wojciecha Wysockiego. Wykonał muzykę oraz wystąpił w filmie dokumentalnym pt. "Bard". Współautor płyty i cyklu koncertów "Nasz Wysocki". Za pracę artystyczną został wyróżniony przez Prezydenta i Radę Miasta Ełk - statuetką Biała Lilia 2009, oraz przez Burmistrza i Radę Miasta Kościerzyna - statuetką Angelus 2010 - za osiągnięcia artystyczne i pracę z młodzieżą.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.